Advokátsky koncipient

Lion Law Partners s.r.o.

Miesto práce
Komenského 14a, 974 01 Banská Bystrica
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
739 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- príprava a pripomienkovanie zmluvných a právnych dokumentov,
- spisovanie súdnych podaní a podaní pre účastníkov konania,
- komunikácia so súdmi a ďalšími štátnymi orgánmi a inými inštitúciami,
- príprava a vypracovávanie právnych analýz, stanovísk a vyjadrení v rôznych právnych oblastiach,
- zápisy do obchodného registra,
- zastupovanie klientov v oblasti vymáhania pohľadávok, v súdnom konaní, exekučnom konaní, dedičskom konaní, konkurznom konaní, reštrukturalizačnom konaní, trestnom konaní, pri uplatňovaní pohľadávok v likvidácii, v rozhodcovskom konaní a inými správnymi orgánmi,
- zastupovanie klientov na rokovaniach so zmluvnými partnermi a s protistranami,
- právne poradenstvo klientom kancelárie, komunikácia s klientmi,
- zabezpečovanie ďalších činností podľa pokynov

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Etablovaná advokátska kancelária založená v roku 2009 poskytujúca právne služby v rôznych oblastiach práva nielen v slovenskom, ale aj v anglickom a nemeckom jazyku. Pôsobí v oblasti obchodného práva, práva obchodných spoločností, občianskeho, rodinného, správneho a trestného práva, zastupuje klientov pred súdmi vo všetkých stupňoch konania, dovolacieho konania, resp. vo veciach pred ústavným súdom, orgánmi verejnej moci a štátnymi inštitúciami.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 2453899  Dátum zverejnenia: 9.8.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 739 EUR/mesiac