(Senior) vizuálny dizajnér v UX štúdiu

Lighting Beetle s.r.o.

Miesto práce
Gunduličova 4, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
16. 11. 2020 - 1. 12. 2020
1 500 - 2 000 EUR/mesiacPodiel na zisku firmy vyplácaný kvartálne podľa našich finančných výsledkov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme človeka, ktorý chápe, že dizajn digitálnych produktov musí napĺňať biznisové potreby klienta a riešiť problémy používateľov.

Takýto dizajn netvoria samotári, ale spolupracujúce tímy, ktoré sa každou iteráciou dostávajú bližšie k želanému výsledku. Hľadáme človeka s vizuálnym cítením a systematickým myslením, schopného poňať projekt koncepčne tak, aby vytvoril pekné vizuálne dielo, ale aj potešil používateľov. Takého, ktorý preferuje čistý, inteligentný, trvácny dizajn pred tým dočasným trendovým.

Čo budeš u nás teda robiť?
- pracovať na projektoch, ktoré identifikujú a riešia problémy v rôznych odvetviach, na produktoch a službách, ktoré používajú milióny používateľov,
- spolupracovať s antropológmi, idea makermi, copywritermi, front-end aj back-end developermi, produktovými manažérmi a aj s top manažmentom
- vytvárať nové a rozvíjať už existujúce koncepty, dizajn systémy,
- naučíme ťa robiť Chemex a obsluhovať Moccamaster

Náš proces v skratke pre predstavu

V roku 2018 sme začali naplno využívať Figmu, najmä kvôli lepšej kolaborácii v rámci tímu.

Riadime sa double diamondom. Nový projekt začíname exploračnou fázou. Často teda workshopujeme a stretávame sa s používateľmi, v spolupráci s klientom a na základe zistení z “terénu” postupne definujeme princípy vizuality. To, čo sme zistili počas prvej fázy, sa snažíme pretaviť do vizuálneho konceptu, ktorý v druhej fáze prototypujeme a následne testujeme s používateľmi. Cez tieto fázy si prechádzaš s celým tímom, teda určite budeš mať dosah aj na iné expertízy ako len vizuál (product management, kód, UX, práca s dátami...)

- Ekvivalent super hrubej mzdy ak preferuješ fakturáciu pred TPP
- Neobmedzená preplatená dovolenka a PNka
- Hardvér, softvér, appky, konferencie a všetko čo potrebuješ k práci. Nemáme budgety a limity. Limitom je rozum, finančné zdravie LB* a stratégia
- Podiel na zisku firmy vyplácaný kvartálne podľa našich finančných výsledkov
- U nás máš šancu tvoriť trvácny dizajn, ktorý pomôže ľuďom a urobí ich život jednoduchším
- Priestor na rast – Každý piatok máme vyhradené 3 hodiny na Academy – platformu slúžiacu na vzdelávanie sa
- Kolektív s dobrým srdiečkom – v poslednom období sme sa rozrástli na vyše 35 ľudí a chceme rásť pomaly – toto je jedinečná príležitosť sa k nám pridať ;)
- Denne si varíme filtrovanú speciality coffee cez Chemex, Moccamaster a máme aj espresso pre klasikov, ktorý preferujú rýchly prísun kofeínu :)
- Veľmi sa tešíme do officu a na kolegov... no počas covid-19 sa vieme správať zodpovedne a pracovať aj remote :) office máme v centre Bratislavy, pri Hodžovom námestí

Informácie o výberovom konaní

1.) Pošli nám svoje portfólio projektov
2.) Napíš nám motivačný list v ktorom uvedieš:
- Tvoje skúsenosti s Figmou
- Tvoje skúsenosti s moderovaním workshopov alebo riadením tímov
- Radi by sme vedeli, či si už stvoril nejaký zložitejší vizuálny systém – dizajn manuál, styleguidu
- Ďalšie skúsenosti a znalosti, ktoré sú relevantné pre prácu v našom tíme

P.S.: Tykáme si :)
P.S.2: kandidátom bez portfólia a motivačného listu neodpovedáme :)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Figma - Pokročilý
Adobe Photoshop - Pokročilý
Adobe Illustrator - Pokročilý
Sketch - Pokročilý
Affinity Designer - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- Si schopný pochopiť komplikované a navonok nesúvisiace detaily, dokážeš ich pomocou dizajnu odkomunikovať tak, aby pôsobili jasne a jednoducho.
- Máš skúsenosti s prezentáciou a obhajobou svojich riešení a dizajnov pred klientom a rozumieš hodnote dizajnu v biznisovom kontexte.
- Vieš spolupracovať v tímovom prostredí, podporovať a inšpirovať ostatných prostredníctvom vzájomnej vízie a spoločného plánovania.
- Máš skúsenosti s vedením dizajnérov a väčších tímov.
- Tvoje grafické výstupy sú kvalitné, konzistentné a postavené na solídnom koncepte, ktorý sa dá ľahko odkomunikovať, udržiavať, rozvíjať a implementovať.
- Tvoj prístup k dizajnu je systematický
- Poznáš princípy typografie (hierarchia a vertikálny rytmus), pri dizajne ich vieš zohľadniť.
- Grid a pixel-perfect dizajn sú pre teba samozrejmosťou.
- Vieš konverzovať plynule po anglicky (máme pár zahraničných kolegov a klientov).
- Si zodpovedný, organizovaný, máš dobrý time management a vieš priorizovať svoje úlohy.
- Prototypuješ, experimentuješ a testuješ – tvoje dizajny nie sú založené na tvojom egu, vieš prijímať spätnú väzbu od kolegov, klientov a používateľov. Máš ochotu povzniesť používateľov nad vlastné ego.

Výhodou:
- Máš vyštudovanú vysokú školu so zameraním na výtvarné umenie, produktový dizajn alebo obdobný smer.
- Vieš, čo je Figma, Sketch a máš s týmito nástrojmi skúsenosti.
- Máš skúsenosť s tvorbou a údržbou dizajn systémov.

Sme najväčšie slovenské UX štúdio – 52 talentovaných ľudí, ktorí sa venujú výskumu zákazníkov, testovaniu použiteľnosti, prototypovaniu, grafickému dizajnu a front-end developmentu. Dnes pracujeme na projektoch, ktoré používajú milióny Slovákov.

UX dizajnu sa venujeme už 12 rokov, pracovali sme v 15 krajinách sveta. Stojíme za redizajnom úspešných projektov ako martinus.sk, pelikan.sk, cestovného poistenia union.sk, ako aj množstvom webov a interných softvérových aplikácii pre firmy ako Orange, Dôvera, Škoda Auto a Slovak Telekom.

Disponujeme vlastným UX labom v ktorom sme otestovali a navrhli zlepšenia digitálnych produktov pre desiatky firiem, vrátane portálu profesia.sk, na ktorom čítaš tento inzerát ;)

Sme certifikovaní od Nielsen/Norman Group a stabilne rastieme už 7 rokov.

Sme spoluzakladateľom neziskovej organizácie SUXA.sk, ktorá podporuje, vzdeláva a spája ľudí, ktorí sa venujú UX.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3986283  Dátum zverejnenia: 13.10.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac