(Senior) vizuálny dizajnér v UX štúdiu

Lighting Beetle s.r.o.

Miesto práce
Gunduličova 4, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
16. 11. 2020 - 1. 12. 2020
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 - 2 000 EUR/mesiacPodiel na zisku firmy vyplácaný kvartálne podľa našich finančných výsledkov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme človeka, ktorý chápe, že dizajn digitálnych produktov musí napĺňať biznisové potreby klienta a riešiť problémy používateľov.

Takýto dizajn netvoria samotári, ale spolupracujúce tímy, ktoré sa každou iteráciou dostávajú bližšie k želanému výsledku. Hľadáme človeka s vizuálnym cítením a systematickým myslením, schopného poňať projekt koncepčne tak, aby vytvoril pekné vizuálne dielo, ale aj potešil používateľov. Takého, ktorý preferuje čistý, inteligentný, trvácny dizajn pred tým dočasným trendovým.

Čo budeš u nás teda robiť?
- pracovať na projektoch, ktoré identifikujú a riešia problémy v rôznych odvetviach, na produktoch a službách, ktoré používajú milióny používateľov,
- spolupracovať s antropológmi, idea makermi, copywritermi, front-end aj back-end developermi, produktovými manažérmi a aj s top manažmentom
- vytvárať nové a rozvíjať už existujúce koncepty, dizajn systémy,
- naučíme ťa robiť Chemex a obsluhovať Moccamaster

Náš proces v skratke pre predstavu

V roku 2018 sme začali naplno využívať Figmu, najmä kvôli lepšej kolaborácii v rámci tímu.

Riadime sa double diamondom. Nový projekt začíname exploračnou fázou. Často teda workshopujeme a stretávame sa s používateľmi, v spolupráci s klientom a na základe zistení z “terénu” postupne definujeme princípy vizuality. To, čo sme zistili počas prvej fázy, sa snažíme pretaviť do vizuálneho konceptu, ktorý v druhej fáze prototypujeme a následne testujeme s používateľmi. Cez tieto fázy si prechádzaš s celým tímom, teda určite budeš mať dosah aj na iné expertízy ako len vizuál (product management, kód, UX, práca s dátami...)

- Ekvivalent super hrubej mzdy ak preferuješ fakturáciu pred TPP
- Neobmedzená preplatená dovolenka a PNka
- Hardvér, softvér, appky, konferencie a všetko čo potrebuješ k práci. Nemáme budgety a limity. Limitom je rozum, finančné zdravie LB* a stratégia
- Podiel na zisku firmy vyplácaný kvartálne podľa našich finančných výsledkov
- U nás máš šancu tvoriť trvácny dizajn, ktorý pomôže ľuďom a urobí ich život jednoduchším
- Priestor na rast – Každý piatok máme vyhradené 3 hodiny na Academy – platformu slúžiacu na vzdelávanie sa
- Kolektív s dobrým srdiečkom – v poslednom období sme sa rozrástli na vyše 35 ľudí a chceme rásť pomaly – toto je jedinečná príležitosť sa k nám pridať ;)
- Denne si varíme filtrovanú speciality coffee cez Chemex, Moccamaster a máme aj espresso pre klasikov, ktorý preferujú rýchly prísun kofeínu :)
- Veľmi sa tešíme do officu a na kolegov... no počas covid-19 sa vieme správať zodpovedne a pracovať aj remote :) office máme v centre Bratislavy, pri Hodžovom námestí

Informácie o výberovom konaní

1.) Pošli nám svoje portfólio projektov
2.) Napíš nám motivačný list v ktorom uvedieš:
- Tvoje skúsenosti s Figmou
- Tvoje skúsenosti s moderovaním workshopov alebo riadením tímov
- Radi by sme vedeli, či si už stvoril nejaký zložitejší vizuálny systém – dizajn manuál, styleguidu
- Ďalšie skúsenosti a znalosti, ktoré sú relevantné pre prácu v našom tíme

P.S.: Tykáme si :)
P.S.2: kandidátom bez portfólia a motivačného listu neodpovedáme :)

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.10.2020 (ostáva ešte 6 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Figma - pokročilý
Adobe Photoshop - pokročilý
Adobe Illustrator - pokročilý
Sketch - pokročilý
Affinity Designer - pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- Si schopný pochopiť komplikované a navonok nesúvisiace detaily, dokážeš ich pomocou dizajnu odkomunikovať tak, aby pôsobili jasne a jednoducho.
- Máš skúsenosti s prezentáciou a obhajobou svojich riešení a dizajnov pred klientom a rozumieš hodnote dizajnu v biznisovom kontexte.
- Vieš spolupracovať v tímovom prostredí, podporovať a inšpirovať ostatných prostredníctvom vzájomnej vízie a spoločného plánovania.
- Máš skúsenosti s vedením dizajnérov a väčších tímov.
- Tvoje grafické výstupy sú kvalitné, konzistentné a postavené na solídnom koncepte, ktorý sa dá ľahko odkomunikovať, udržiavať, rozvíjať a implementovať.
- Tvoj prístup k dizajnu je systematický
- Poznáš princípy typografie (hierarchia a vertikálny rytmus), pri dizajne ich vieš zohľadniť.
- Grid a pixel-perfect dizajn sú pre teba samozrejmosťou.
- Vieš konverzovať plynule po anglicky (máme pár zahraničných kolegov a klientov).
- Si zodpovedný, organizovaný, máš dobrý time management a vieš priorizovať svoje úlohy.
- Prototypuješ, experimentuješ a testuješ – tvoje dizajny nie sú založené na tvojom egu, vieš prijímať spätnú väzbu od kolegov, klientov a používateľov. Máš ochotu povzniesť používateľov nad vlastné ego.

Výhodou:
- Máš vyštudovanú vysokú školu so zameraním na výtvarné umenie, produktový dizajn alebo obdobný smer.
- Vieš, čo je Figma, Sketch a máš s týmito nástrojmi skúsenosti.
- Máš skúsenosť s tvorbou a údržbou dizajn systémov.

Sme najväčšie UX štúdio na Slovensku. Dnes pracujeme na projektoch, ktoré používajú milióny Slovákov.

Stojíme za redizajnom úspešných projektov ako martinus.sk, pelikan.sk, cestovného poistenia union.sk, ako aj množstvom interných softvérových aplikácii pre firmy ako Orange, Dôvera a Slovak Telekom.

Disponujeme vlastným UX labom v ktorom sme otestovali a navrhli zlepšenia digitálnych produktov pre desiatky firiem, vrátane portálu profesia.sk, na ktorom čítaš tento inzerát ;)

Sme certifikovaní od Nielsen/Norman Group a stabilne rastieme už 5 rokov.

Organizujeme druhý ročník úspešnej UX konferencie exconf.com na Slovensku.

Sme spoluzakladateľom neziskovej organizácie SUXA.sk, ktorá podporuje, vzdeláva a spája ľudí, ktorí sa venujú UX.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

811 05 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Marek Šolc
E-mail: poslať životopis
ID: 3986283  Dátum zverejnenia: 13.10.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac