Можливість для людей з України

Koordinátor/ka právnej pomoci

Liga za ľudské práva

Miesto práce
Strojárenská, Košice
Termín nástupu
ihneď
1 500 EUR/mesiacv závislosti od skúseností môže byť ohodnotenie vyššie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme šikovnú osobu, ktorá by koordinovala právnu pomoc v novovznikajúcom Integračnom centre v Košiciach, zabezpečovala komunikáciu a koordináciu služieb ostatných poskytovateľov služieb v centre a garantovala ich obsahovú kvalitu. Ponúkame príležitosť prispieť k uvedeniu do života tohto jedinečného projektu, ktorý tak bude niesť aj váš odtlačok. Schopnosť viesť tím ľudí a manažovať prácu nevyhnutná, ideálne ak má skúsenosti s poradenskou činnosťou. Angličtina a slovenčina na pokročilej úrovni. Ukrajinský alebo ruský jazyk výhodou.
V rámci pracovnej náplne by si sa staral/a o toto:
-podpora Nadácie Dedo pri prevádzke Integračného centra Košického kraja a reprezentovanie Ligy za ľudské práva pri externej komunikácii o Integračnom centre
-spolupráca s ostatnými poskytovateľmi služieb z radov mimovládnych organizácií a partnermi Integračného centra
-zabezpečovanie jednotného obsahu poskytovaných základných informačných a asistenčných služieb a usmerňovanie o ňom pre ostatných poskytovateľov služieb v Integračnom centre
-organizácia právnej pomoci, koordinácia právnikov/advokátov/študentov
-komunikácia a spolupráca s Právnickou fakultou UPJŠ, Slovenskou advokátskou komorou a Centrom právnej pomoci v Košiciach pri poskytovaní právnej pomoci
-komunikácia so senior právničkou HRL, ktorá odborne garantuje obsah právnej pomoci
-supervízia alebo zabezpečenie supervízie študentov Právnickej fakulty UPJŠ
-poskytovanie základných informačných a asistenčných služieb,
-zabezpečenie tlmočníkov dobrovoľníkov, brigádnikov, zamestnancov na čiastočný úväzok, či oficiálnych tlmočníkov na ukrajinský a ruský jazyk podľa potreby
-príprava obsahovej stránky propagačných a informačných materiálov o Integračnom centre a účasť na navrhnutí plánu distribúcie materiálov
-príprava obsahových správ, účasť na poradách, komunikácia s vedením HRL, vedenie pokladne v Košiciach

Zmysluplná práca, ktorej cieľom je pomoc ľuďom, ktorí sa usadili v Košiciach, najmä v dôsledku vojny
Rozšírenie tvojich nielen právnych obzorov,
Práca v dynamickom a rôznorodom prostredí renomovaných slovenských mimovládnych organizácii, ktorí pracujú s ľuďmi s rôznym znevýhodnením
Ponúkame ti možnosti účasti na vzdelávacích podujatiach a seminároch v oblasti ľudských práv, pomoci utečencom, práce s ľudmi
Priestor pre profesionálny rast a iniciatívne predkladanie vlastných nápadov

Ak sa k nám chceš v Integračnom centre v Košiciach pridať, pošli email na [email protected] s predmetom emailu: „Koordinátor/ka právnej pomoci Košice”.
V emaily pošli:
- životopis v slovenskom jazyku
- motivačný list (max. 1 A4) ALEBO
- nahraj krátke video (max. 3 minúty), v ktorom nám povieš prečo by sme mali vybrať práve Teba.

V prípade otázok, alebo záujmu o viac informácií napíš email na: [email protected] alebo volaj na 0915144375

Vyhradzujeme si právo ozvať sa len vybraným kandidátom, výberové konanie bude prebiehať priebežne počas júna 2022. Liga za ľudské práva pri prijímaní do zamestnania uplatňuje zásadu rovnosti príležitosti a vylučuje akúkoľvek formu diskriminácie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo, verejná správa, manažment, event manažér, kultúrny referent alebo v inom humanitnom odbore

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office 365 - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Čo od teba určite očakávame?
Samostatnosť, flexibilitu a schopnosť viesť tím
Inovatívne používanie technológií na uľahčenie práce, iniciatívnosť
Proklientsky prístup
Kreatívny prístup k riešeniu problémov
Zvládanie stresových situácií
Pozitívny vzťah k ľudským právam a právam menšín
Záujem o témy, ktorým sa venuje Liga za ľudské práva

Ak ovládaš aj toto, tvoje šance výrazne stúpajú:
Poskytovanie právnej pomoci/poradenstva
Skúsenosti s riadením
Projektový manažment
Kreatívne fundraisingové myslenie
Ukrajinský alebo ruský jazyk
Znalosť prostredia z neziskového sektora

Liga za ľudské práva (HRL) je občianske združenie založené v roku 2005 právnikmi/čkami advokátmi/kami, ktorého cieľom je poskytovať právnu pomoc cudzincom/kám a utečencom/kyniam na Slovensku. Našou snahou je podporovať budovanie transparentnej a zodpovednej imigračnej, azylovej a integračnej politiky rešpektujúcej ľudské práva a dôstojnosť. Naše iniciatívy sa zameriavajú na podporu posilnenia postavenia cudziniek/cov a utečenkýň/cov v našej spoločnosti.

Veríme, že Slovensko sa môže stať novým domovom pre utečencov/ky a poskytnúť ženám, mužom a deťom bezpečie, stabilitu a nový začiatok. V priebehu rokov sme boli svedkami toho, ako utečenci a utečenkyne z rôznych krajín našli na Slovensku domov s pomocou miestnych ľudí, a veríme, že v našej komunite je veľa takých, ktorí sú ochotní zapojiť sa do úsilia o pomoc s integráciou utečencov/kýň do miestnej komunity. Sme tu preto, aby sme takýchto ľudí zhromaždili a ukázali im, ako je to možné.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4340928  Dátum zverejnenia: 30.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac