Junior právnik/právnička

Liga za ľudské práva

Miesto práce
Baštová 5, Bratislava
Termín nástupu
1.5.2019
Mzdové podmienky (brutto)
1200€/ mesačne

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vyhlasujeme výberové konanie na pozíciu junior právnik/právnička (1 pracovné miesto v kancelárii v Bratislave)
Si právnička/právnik a rozmýšľaš nad prácou v oblasti ľudských práv? Chcel/a by si pomáhať konkrétnym ľuďom, ale práca v advokácii Ťa neláka? Zaujímajú ťa nielen zákony, ale aj dianie vo svete, ovládaš angličtinu a hľadáš zmysluplnú prácu? V tom prípade je naša ponuka práve pre teba. Sme občianske združenie (mimovládna organizácia), ktoré sa špecializuje na pomoc cudzincom a utečencom na Slovensku. Právo je pre nás nástrojom dosiahnutia spravodlivosti pre ľudí, ktorí k nám prichádzajú z cudziny. U nás môžeš rozvíjať svoje právnické schopnosti, ktoré aplikuješ na konkrétne prípady ľudí, ktorým pomáhame. Využiješ aj angličtinu, zoznámiš sa s množstvom ľudí z rôznych krajín a kultúr a budeš pravidelne pracovať s informáciami o krajinách ich pôvodu.
Do našej kancelárie v Bratislave hľadáme od 1.5.2019 právnika/čku na plný pracovný úväzok. Aktuálne ponúkame pracovný pomer na dobu určitú - do 31.10.2019, s pravdepodobnosťou predĺženia. Ak sme ťa zaujali, prihlás sa na [email protected] !

Podrobnosti o pracovnom mieste:
Činnosť: Právne poradenstvo a právna pomoc žiadateľom o azyl na území Slovenskej republiky, návštevy zariadení, v ktorých sú tieto osoby umiestnené, právna pomoc a právne poradenstvo cudzincom umiestneným v útvaroch policajného zaistenia pre cudzincov, zastupovanie klientov v azylovom konaní pred Migračným úradom MVSR a pred súdmi SR, zastupovanie klientov v konaní o zaistení a v konaní o administratívnom vyhostení, vrátane súdov SR, komunikácia s klientmi za pomoci tlmočníkov, vyhľadávanie a spracúvanie informácií o krajine pôvodu, vedenie evidencie klientov a spisov, manažment prípadu a ďalšie úlohy podľa zadania zamestnávateľa.
Miesto výkonu práce: Kancelária zamestnávateľa: Baštová 5, 811 03 Bratislava; a návštevy zariadení, v ktorých sa klienti nachádzajú: Pobytový tábor Rohovce; Pobytový tábor Opatovská Nová Ves; Útvar policajného zaistenia pre cudzincov Medveďov; ďalšie miesta podľa zadania zamestnávateľa

Za výhody u uchádzača/ky považujeme: predchádzajúca právna prax alebo záujem o prácu s individuálnymi klientmi, znalosť ďalšieho cudzieho jazyka okrem angličtiny, predchádzajúce angažovanie sa v oblasti ľudských práv, predchádzajúca spolupráca alebo skúsenosť s prácou pre mimovládne organizácie, predchádzajúca skúsenosť s témou utečencov alebo cudzincov.

Čo ponúkame:
Mzda: Hrubá mzda cca 1200€/ mesačne
Zmysluplná práca v odvetví práva, kde na Slovensku nie je veľa takýchto príležitostí a v prestížnej mimovládnej organizácii
Profesionálny rast a špecializácia: budeš súčasťou tímu právničiek, ktoré sú vysoko špecializované a úspešné v téme azylového a cudzineckého práva, od ktorých sa budeš môcť učiť a profesionálne posúvať. Ponúkame tiež možnosť účasti na profesionálnych konferenciách a seminároch v zahraničí.
Práca v dynamickom a príjemnom kolektíve, ktorý ponúka priestor pre realizáciu vlastných nápadov v téme

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokumentov:
· Profesijný štruktúrovaný životopis
· Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
· Motivačný list (max. 1 strana)

Informácie o výberovom konaní: svoje prihlášky posielajte do 31.3.2019 na adresu [email protected]. Vybraných účastníkov pozveme na osobný pohovor. Pohovory sa uskutočnia priebežne. Súčasťou pohovoru bude preverenie znalosti základných ľudsko-právnych dokumentov, zákona o azyle a zákona o pobyte cudzincov, znalosť angličtiny a právne uvažovanie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore právo, spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, ovládanie štátneho jazyka na úrovni materinského jazyka, ovládanie anglického jazyka na úrovni C1, bezúhonnosť, schopnosť pôsobiť v multi-etnickom a multi-jazykovom prostredí, schopnosť pracovať samostatne a schopnosť byť súčasťou tímu, vodičský preukaz typu B, proklientsky orientovaný prístup, flexibilita a ochota výnimočne prispôsobiť svoj časový harmonogram príprave urgentného podania (pri krátkych lehotách v prípadoch zaistenia) alebo účasti na úkonoch s klientom na policajnom útvare (môže ísť o večerné hodiny či víkend)

Liga za ľudské práva (HRL) je občianske združenie založené v roku 2005 právnikmi/čkami advokátmi/kami, ktorého cieľom je poskytovať právnu pomoc cudzincom/kám a utečencom/kyniam na Slovensku. Našou snahou je podporovať budovanie transparentnej a zodpovednej imigračnej, azylovej a integračnej politiky rešpektujúcej ľudské práva a dôstojnosť. Naše iniciatívy sa zameriavajú na podporu posilnenia postavenia cudziniek/cov a utečenkýň/cov v našej spoločnosti.

Veríme, že Slovensko sa môže stať novým domovom pre utečencov/ky a poskytnúť ženám, mužom a deťom bezpečie, stabilitu a nový začiatok. V priebehu rokov sme boli svedkami toho, ako utečenci a utečenkyne z rôznych krajín našli na Slovensku domov s pomocou miestnych ľudí, a veríme, že v našej komunite je veľa takých, ktorí sú ochotní zapojiť sa do úsilia o pomoc s integráciou utečencov/kýň do miestnej komunity. Sme tu preto, aby sme takýchto ľudí zhromaždili a ukázali im, ako je to možné.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3618364  Dátum zverejnenia: 11.3.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1200€/ mesačne