Vedúci účtovného a finančného oddelenia

Liberum s. r. o.

Miesto práce
Devínska Nová Ves
Termín nástupu
dohodou
3 500 - 3 800 EUR/mesiacmzda v závislosti od praxe uchádzača + ročné odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre nášho klienta, nadnárodnú výrobno-obchodnú spoločnosť, hľadáme vhodného kandidáta/tku na pozíciu Vedúci/a účtovného oddelenia.

Náplňou práce bude:
- Riadenie, kontrola a podpora procesov v obl. financií ako aj vedenie účtovníctva viacerých spriaznených spoločností (účtovníctvo, dane, treasury)
- Riadenie a rozvoj zvereného pracovného tímu
- Zodpovednosť za účtovníctvo spoločnosti, mesačné a ročné závierky spoločnosti, vedenie a kontrola mesačnej účtovnej závierky podľa slovenských a nemeckých účtovných štandardov
- Zodpovednosť za daňovú agendu, výpočty a podávanie všetkých daní, participácia a zodpovednosť za daňové priznania firmy, komunikácia s daňovými poradcami
- Zodpovednosť za realizáciu platobného styku
- Dohľad nad dodržiavaním legislatívnych požiadaviek týkajúcich sa zverenej oblasti (dane a účtovníctvo), monitoring legislatívy
- Príprava pravidelných mesačných správ v oblasti financií, pravidelný reporting, vypracovávanie štatistík pre interné ako aj externé účely (fin. inštitúcie a pod.)
- Organizácia auditu, účasť na audite ako aj participácia na príprave podkladov naň
- Ostatné činnosti ad hoc podľa potreby vedenia spoločnosti
- Komunikácia s ostatnými oddeleniami v spoločnosti a predovšetkým centrálou v zahraničí, ostatnými subjektmi typu fin. inštitúcie, audítori, štatistický úrad a pod.

Práca je on-site na pravidelnom pracovisku: Devínska Nová Ves.

Zvážime starostlivo každý životopis. Ozývať sa budeme len uchádzačom, ktorí spĺňajú podmienky a predpoklady na výkon predmetnej pozície.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Ostatná priemyselná výroba

Medzinárodná spoločnosť.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

vedúci finančného / účtovného odd.

Počet rokov praxe

6

- 6 + rokov praxe v obore (komplexné účtovníctvo, závierky a dane),
- prax. na riadiacej pozícii
- znalosť IT systémov podniku (SAP FI, MM, SD) – práca denne v SAP-e
- znalosť anglického alebo nemeckého jazyka na aktívnej úrovni (komunikácia s centrálou, ostatnými krajinami - písomná aj ústna)
- schopnosť samostatne pracovať,
- schopnosť systematickej práce, orientácia na detail, schopnosť plánovania a ich dodržiavania na stanovené termíny
- zodpovednosť
- komunikačné zručnosti, schopnosť práce s ľuďmi

Personálno-poradenská spoločnosť

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1 zamestnanec
ID: 4591053  Dátum zverejnenia: 31.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 3 500 EUR/mesiac