Vedúci účtovného a finančného oddelenia

Liberum s. r. o.

Miesto práce
Bratislavský kraj
Termín nástupu
ihneď
3 500 EUR/mesiacdohodou podľa skúseností, od 3500 Eur fixná zložka + osobné ohodnotenie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre nášho klienta pôsobiaceho vo výrobe, hľadáme vedúceho účtovného a finančného oddelenia, ktorý okrem odbornej agendy komplexného účtovníctva, daní či treasury, bude zodpovedať za vedenie menšieho tímu (6-8 ľudí)

Náplňou práce bude:
- mesačné a ročné účtovné závierky
- vedenie a kontrola mesačnej účtovnej zavierky podľa SK GAP a HGB GAP (leading ledger je HGB – nemecký GAP)
- audit ako aj predaudit (príprava ročnej účtovnej závierky v spolupráci s audítormi),
- príprava ročnej účtovnej závierky podľa GAP podľa konsolidačného balíka
- oblasť daní - výpočet a poukazovanie daní, komunikácia s daň. poradcami a úradmi, daňové priznania
- transfer pricing - dokumentácia, komunikácia s poradcom
- oblasť treasury, zodpovednosť za realizáciu platobného styku
- vedenie rôznych štatistík (zákazníci, fin. inštitúcie a pod.)
- zodpovednosť za vedenie Master Data Office pre SAP
- iné podľa potreby (rozhodovanie o realizácii platob. plánov, tvorba smerníc, procesných pokynov a pod.)

- vzdelávanie a rozvoj,
- služobné auto, mobil, notebook

V prípade, že Vás naša ponuka zaujala, zašlite svoj životopis obsahujúci súhlas so spracovaním osobných údajov.

Vopred ďakujeme všetkým záujemcom o prácu a zaslanie požadovaných materiálov. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov spĺňajúcich požadované kritériá.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Ostatná priemyselná výroba

Medzinárodná spoločnosť s bohatou históriou.

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) alebo Nemecký jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

účtovníctvo, financie, dane

Počet rokov praxe

7

- 7+ rokov odborná prax v oblasti účtovníctva a daní
- skúsenosť s vedením tímu ľudí
- veľmi dobrá znalosť účtovného a daňového práva v krajinách spadajúcich do SSC
- finančná analýza, výpočet a hodnotenie pomerových ukazovateľov, analýza súvahy
- plánovanie financií, pokladnice
- majetok podniku, ako aj ich vykonávanie inventarizácie, odpisy
- kapitálové účty pre účtovníctvo
- účtovné záznamy a ich evidencia
- znalosť podnikových fin. systémov (hlavne SAP FI, MM, SD)

Personálno-poradenská spoločnosť

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1 zamestnanec
ID: 4403016  Dátum zverejnenia: 15.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 3 500 EUR/mesiac