Špecialista technického zabezpečenia leteckých navigačných služieb na kybernetickú bezpečnosť

Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik

Miesto práce
Ivanská cesta, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
3 000 EUR/mesiac+ prémie do výšky 30 %; výška mzdy je závislá od praxe uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- výkon činností na zaistenie kybernetickej bezpečnosti systémov technického zabezpečenia leteckých navigačných služieb,
- zabezpečovanie činností v rámci budovania Security Operation Centre (SOC).

- prémie do výšky 30% v zmysle platnej KZ
- týždeň dovolenky nad rámec zákona
- príspevok zamestnávateľa do DDS
- možnosť využívania podnikových rekreačných zariadení
- parkovanie pre zamestnancov v areáli podniku zdarma
- ďalšie benefity podľa Kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Odborná spôsobilosť, požadované znalosti a zručnosti:
- odborná kvalifikácia v oblasti kybernetickej bezpečnosti potvrdená certifikátom (napr. CISM, CCIE, CCNP, CSX, CSA,......),
- znalosť produktov z oblasti kybernetickej bezpečnosti, SIEM, VA, log management,
- praktické skúsenosti so správou serverov s OS UNIX, Linux a Windows,
- znalosť základných sieťových a aplikačných protokolov (TCP/IP, DNS, HTTP, SMTP, NTP atď.),
- znalosť základných bezpečnostných princípov a najčastejších typov útokov na IT systémy a infraštruktúru,
- skúsenosti v oblasti prevádzky SOC, CSIRT a penetračného testovania sú výhodou,
- prehľad v bezpečnostných štandardoch.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

informačné alebo telekomunikačné technológie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

5 rokov v oblasti kybernetickej bezpečnosti s VŠ II ALEBO 8 rokov s VŠ I ALEBO 10 rokov s US

- občianska bezúhonnosť – uchádzač musí byť osoba spoľahlivá z hľadiska požiadaviek zákona č. 143/1998 Z. z. o civilnom letectve (letecký zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších zmien;
- schopnosť pracovať v tíme;
- samostatnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, precíznosť a
systematickosť.

Komplexné zabezpečovanie a poskytovanie letových prevádzkových služieb, leteckej telekomunikačnej služby, leteckej informačnej služby, služby pátrania a záchrany a ďalších činností, ktoré súvisia s plnením základného účelu a predmetu činnosti v záujme bezpečného, efektívneho a usporiadaného toku letovej prevádzky v stanovenom vzdušnom priestore a na určených letiskách v SR.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4576896  Dátum zverejnenia: 23.6.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 3 000 EUR/mesiac