Riadiaci letovej prevádzky - ATCO (oblastné stredisko riadenia Bratislava)

Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Základná mzda 1020,- Eur počas výcviku, po získaní príslušnej kvalifikácie základná mzda 2723,- Eur + variabilná zložka mzdy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riadiaci letovej prevádzky zabezpečuje bezpečnosť a plynulosť vo vzdušnom priestore SR. V oblastnom stredisku riadenia riadi letovú prevádzku udržiavaním predpísanej minimálnej vzdialenosti (rozstupu) medzi jednotlivými lietadlami a naviguje ich po letových tratiach v príslušných letových hladinách. Okrem bezpečnosti letovej prevádzky riadiaci letovej prevádzky pomocou týchto činností zabezpečuje vysokú priepustnosť vzdušného priestoru. Výkon práce je spojený s vysokými nárokmi na osobné vlastnosti, vedomosti a zručnosti, ako aj na osobnú zodpovednosť. Uvedené činnosti sa vykonávajú 24 hodín denne.
Predpokladom na výkon práce ATCO je absolvovanie a úspešné ukončenie výcvikového kurzu schváleného kompetentným orgánom a získanie kvalifikácie riadiaceho letovej prevádzky. Dĺžka výcvikového kurzu je cca 2 roky, výcvik prebieha v mieste výkonu práce v Bratislave. Výcvikový kurz prebieha v rámci pracovného pomeru.

podľa kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Podmienky zaradenia uchádzača do výberového konania:
vyplnenie dotazníka do 30.09.2019. Po stlačení červeného reakčného tlačidla v dolnej časti inzercie POSLAŤ SPOLOČNOSTI ŽIVOTOPIS budete presmerovaný na dotazník

Na základe posúdenia predložených materiálov si vyhradzujeme právo vykonať užší výber v zmysle interných predpisov a kontaktovať len vybraných uchádzačov .
Uchádzač, ktorý úspešne absolvoval testy FEAST v minulosti, bude do výberového konania zaradený, ak sú výsledky na úrovni požadovanej v tomto výberovom konaní. Testy FEAST uchádzač opakuje v prípade, že od predchádzajúceho testovania uplynulo viac ako 10 rokov.
V prípade neúspešného absolvovania etapy Psychologické vyšetrenie alebo Osobnostný profil v rámci výberového konania, môžu uchádzači s časovým odstupom min. 1 rok etapu 1 krát opakovať.
Platnosť úspešného absolvovania Osobnostného profilu a Psychologického vyšetrenia na účely výberového konania je 1 rok (platnosť je posudzovaná k dátumu prihlásenia sa uchádzača do výberového konania).
Upozorňujeme, že v zmysle týchto predpisov do výberového konania nezaradíme uchádzača, ktorý absolvoval v minulosti etapu Osobnostný profil alebo Psychologické vyšetrenie s výsledkom neúspešný 2 a viackrát alebo uchádzača, ktorý bol zaradený do výcviku ATCO v minulosti u iného poskytovateľa leteckých navigačných služieb a nezískal predpísanú kvalifikačnú kategóriu s príslušnými doložkami alebo uchádzača, ktorý bol v minulosti neúspešný v testoch FEAST I. Pred prihlásením sa do výberového konania je potrebné preštudovať si naše stránky - sekciu práca riadiaceho letovej prevádzky -http://www.lps.sk/sk/kariera/praca-riadiaceho-letovej-prevadzky

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Požiadavky na uchádzača:

Trestná bezúhonnosť

Znalosť slovenského jazyka: maturitná skúška zo slovenského jazyka alebo iná skúška preukazujúca úroveň slovenského jazyka minimálne na úrovni B2 (CEFR)

Osobnostné predpoklady: výborná krátkodobá pamäť, priestorová predstavivosť a orientácia, komunikatívnosť, plynulosť verbálneho prejavu, schopnosť uplatňovania poznatkov a skúseností v praxi, samostatnosť, stresová tolerancia, schopnosť zvládnuť vysokú pracovnú záťaž, zodpovednosť, spoľahlivosť, precíznosť a systematickosť, vysoké pracovné nasadenie, zmysel pre povinnosť a sebadisciplína.

Komplexné zabezpečovanie a poskytovanie letových prevádzkových služieb, leteckej telekomunikačnej služby, leteckej informačnej služby, služby pátrania a záchrany a ďalších činností, ktoré súvisia s plnením základného účelu a predmetu činnosti v záujme bezpečného, efektívneho a usporiadaného toku letovej prevádzky v stanovenom vzdušnom priestore a na určených letiskách v SR.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3689083  Dátum zverejnenia: 16.7.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Základná mzda 1020,- Eur počas výcviku, po získaní príslušnej kvalifikácie základná mzda 2723,- Eur + variabilná zložka mzdy