Riadiaci letovej prevádzky (ATCO)

Letové prevádzkové služby Slovenskej republiky, štátny podnik

Bratislava, okres Žilina, okres Piešťany, okres Poprad, Košice
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
podľa kolektívnej zmluvy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riadiaci letovej prevádzky pri riadení letovej prevádzky zabezpečuje jej bezpečnosť a plynulosť vo vzdušnom priestore SR a v blízkosti letísk s civilnou letovou prevádzkou. Udržuje predpísanú minimálnu vzdialenosť (rozstup) medzi jednotlivými lietadlami a naviguje ich po letových tratiach v príslušných letových hladinách. Zároveň zodpovedá za bezpečnosť príletov, odletov a pohybov lietadiel po letiskových plochách. Okrem bezpečnosti letovej prevádzky riadiaci letovej prevádzky pomocou týchto činností zabezpečuje vysokú priepustnosť vzdušného priestoru. Výkon práce je spojený s vysokými nárokmi na osobné vlastnosti, vedomosti a zručnosti, ako aj na osobnú zodpovednosť. Uvedené činnosti sa vykonávajú 24 hodín denne.
Predpokladom na výkon práce ATCO je absolvovanie a úspešné ukončenie výcvikového kurzu schváleného kompetentným orgánom a získanie kvalifikácie riadiaceho letovej prevádzky. Dĺžka výcvikového kurzu je cca 3 roky. Úvodná časť (cca 6 mesiacov) prebieha v Bratislave prezenčnou formou. Následný výcvik prebieha v mieste výkonu práce. Miesto výkonu práce bude stanovené v súlade s výsledkami v závere výberového konania. Výcvikový kurz prebieha v rámci pracovného pomeru.

Informácie o výberovom konaní

Podmienky zaradenia uchádzača do výberového konania:
vyplnenie dotazníka a poslanie životopisu do 16.3.2018. Po stlačení červeného reakčného tlačidla v dolnej časti inzercie POSLAŤ SPOLOČNOSTI ŽIVOTOPIS budete presmerovaný na dotazník, po vyplnení dotazníka zašlite Váš životopis na [email protected]

Na základe posúdenia predložených materiálov si vyhradzujeme právo vykonať užší výber v zmysle interných predpisov a kontaktovať len vybraných uchádzačov .

Upozorňujeme, že v zmysle týchto predpisov do výberového konania nezaradíme uchádzačov, ktorí boli neúspešní vo výberovom konaní ATCO alebo výcviku ATCO u ktoréhokoľvek poskytovateľa leteckých navigačných služieb alebo boli neúspešní v testoch FEAST. Uchádzači, ktorí úspešne absolvovali testy FEAST v minulosti, budú do výberového konania zaradení, ak sú výsledky na úrovni požadovanej v tomto výberovom konaní. Testy FEAST nie je možné opakovať.

Pred prihlásením sa do výberového konania je potrebné si preštudovať naše stránky - sekciu práca riadiaceho letovej prevádzky - http://www.lps.sk/sk/kariera/praca-riadiaceho-letovej-prevadzky

V súlade s platnou legislatívou zaslaním svojho životopisu a vyplnením dotazníka udeľujete LPS SR, š. p. súhlas so správou a spracovaním svojich osobných údajov počas výberového konania v rozsahu životopisu a dotazníka (vrátane osobných údajov spadajúcich do osobitnej kategórie definovanej zákonom o ochrane osobných údajov - národnosť a fotografia). Poskytnuté osobné materiály uchádzačov budú po skončení výberového konania komisionálne zlikvidované. Súčasne týmto spôsobom udeľujete súhlas s poskytnutím osobných údajov v uvedenom rozsahu aj spoločnosti EUROCONTROL (European Organisation for the Safety of Air Navigation, sídlo: Rue de la Fusée 96, 1130 Bruxelles, Belgicko), kde budú osobné údaje spracované podľa belgického právneho poriadku z dôvodu vedenia evidencie účastníkov testovania FEAST. Prihlásením sa do výberového konania súhlasíte, že Vaše osobné údaje budú zhromažďované spoločnosťou Google prostredníctvom Google forms na nevyhnutne potrebný čas výberového konania. Postup spoločnosti Google pri ochrane osobných údajov je popísaný v jej Zásadách ochrany súkromia, ktoré si môžete prečítať na http://www.google.com/intl/sk/privacy.html
V týchto zásadách je vysvetlené, ako spoločnosť Google zachádza s osobnými údajmi. Zároveň beriete na vedomie, že máte právo na opravu nesprávnych, neúplných a neaktuálnych osobných údajov a ďalšie uvedené v § 28 a nasl. platného zákona o ochrane osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Požiadavky na uchádzača:

Trestná bezúhonnosť

Znalosť slovenského jazyka: Maturitná skúška zo slovenského jazyka alebo iná skúška preukazujúca úroveň slovenského jazyka minimálne na úrovni B2 (CEFR)

Osobnostné predpoklady: výborná krátkodobá pamäť, priestorová predstavivosť a orientácia, komunikatívnosť, plynulosť verbálneho prejavu, schopnosť uplatňovania poznatkov a skúseností v praxi, samostatnosť, stresová tolerancia, schopnosť zvládnuť vysokú pracovnú záťaž, zodpovednosť, spoľahlivosť, precíznosť a systematickosť, vysoké pracovné nasadenie, zmysel pre povinnosť a sebadisciplína.

Komplexné zabezpečovanie a poskytovanie letových prevádzkových služieb, leteckej telekomunikačnej služby, leteckej informačnej služby, služby pátrania a záchrany a ďalších činností, ktoré súvisia s plnením základného účelu a predmetu činnosti v záujme bezpečného, efektívneho a usporiadaného toku letovej prevádzky v stanovenom vzdušnom priestore a na určených letiskách v SR.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3283050  Dátum zverejnenia: 16.2.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa kolektívnej zmluvy