Riaditeľ Odštepného závodu lesnej techniky (OZLT)

LESY Slovenskej republiky, štátny podnik

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
ihneď po ukončení výberového konania
1 560 EUR/mesiacZákladná mzda je minimálna možná ponuka vzťahujúca sa na uvedenú pracovnú pozíciu pre kandidáta s uvedenou odbornou praxou. + ročné prémie po splnení zadaných ukazovateľov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riaditeľ OZ Lesnej techniky - zodpovedá za realizáciu strojárskej výroby investičného charakteru - nadstavby a špeciálne lesné stroje, bežné a generálne opravy, záručný a pozáručný servis. Zabezpečuje dodávky prác pre OZ - ťažba dreva špeciálnymi technológiami, približovanie a doprava dreva. Zabezpečuje letnú a zimnú údržbu lesnej dopravnej siete a stavebné práce investičného charakteru. Zabezpečuje stály styk a úzku spoluprácu s orgánmi štátnej správy, miestnej samosprávy, udržuje kontakty s kľúčovými klientmi, organizuje a riadi činnosť OZ, vytvára optimálne personálne, organizačné a materiálno-technické predpoklady pre jeho trvalý rozvoj. Zodpovedá za hospodársky výsledok OZ.

Rovnošata, služobný mobil, notebook, služobný automobil, príspevky na rekreácie, šport, kultúru, dopravu do zamestnania, príspevok do III. piliera, odmeny pri pracovnom a životnom jubileu, podľa výsledkov podniku 13. a 14. mzda, a mnoho iných.

Výberové konanie sa uskutoční formou ústneho pohovoru s možnosťou psychologického posúdenia uchádzačov.
V prípade, že Vás uvedená pozícia zaujala, práca v oblasti lesníckej prevádzky by bola pre Vás profesionálnou výzvou a spĺňate stanovené kritériá, zašlite prosím svoju žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením názvu OZ, u ktorého sa o pozíciu riaditeľa uchádzate, spolu so:
- štruktúrovaným profesijným životopisom preukazujúcim obdobie požadovanej odbornej a riadiacej praxe,
- fotokópiou diplomu,
- čestným vyhlásením o bezúhonnosti,
- súhlasom so spracúvaním osobných údajov a
- návrhom koncepcie riadenia príslušného OZ (v rozsahu max. 4 strany A4), zameranej predovšetkým na efektívne riadenie strojárskej výroby, dopravy dreva a zabezpečenia dodávok prác pre lesné OZ.

Forma doručenia žiadosti o zaradenie do výberového konania: písomná, materiály doručte v obálke s označením "Výberové konanie – riaditeľ OZ “ na adresu LESY Slovenskej republiky, štátny podnik, Námestie SNP 8, 975 66 Banská Bystrica (rozhodujúci je dátum podania uvedený na poštovej pečiatke). Iný spôsob prihlásenia sa nebude akceptovaný.

(Uzávierka: prihlášku doručte najneskôr do 19.02.2021. )
ZMENA - predĺženie termínu:
UZÁVIERKA: PRIHLÁŠKU DORUČTE NAJNESKOR DO: 26.02.2021.

Z kapacitných dôvodov budeme kontaktovať a pozývať na výberové konanie len tých uchádzačov, ktorých profil uchádzača a návrh koncepcie bude najvhodnejšie spĺňať požiadavky zamestnávateľa. Doručené písomné materiály uchádzačov, ktorí nebudú pozvaní na výberové konanie, budú zlikvidované v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

lesnícke, technické

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

v lesnom hospodárstve alebo obdobného technického zamerania

Počet rokov praxe

5

Požadovaná riadiaca prax minimálne 1 rok.
(pre účely výberového konania sa považuje za riadiacu prax: organizačná, riadiaca a koordinačná činnosť vykonávaná v rámci fungovania organizácie v zmysle stanovených oprávnení a kompetencií.)

organizačné, manažérske a rozhodovacie schopnosti
analytické myslenie
schopnosť pracovať v kolektíve, schopnosť viesť tím
znalosti z lesníckej politiky SR
osobná bezúhonnosť
komunikatívnosť
odolnosť voči stresu
od dátumu nástupu do funkcie vylučujeme konflikt záujmov v zmysle Zákona č. 111/1990 Z. z. o štátnom podniku, § 19 ods. 15, 16
znalosť neslovanského jazyka výhodou

LESY Slovenskej republiky sú štátnym podnikom so sídlom v Banskej Bystrici, ktorého hlavnou úlohou je spravovanie lesného a iného majetku vo vlastníctve Slovenskej republiky.
Našou víziou je trvalo udržateľný rozvoj štátnych lesov, ktorý vytvorí základ pre uspokojovanie potrieb prírody, spoločnosti, ekonomiky a optimálne zhodnotí lesný majetok štátu.
www.lesy.sk

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4021453  Dátum zverejnenia: 8.2.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 560 EUR/mesiac