Reagujte bez životopisu Можливість для людей з України

Letuška/Stevard, Flight Attendant/Palubný sprievodca

LeMar Jet Training s. r. o.

Miesto práce
Slovensko, Zahraničie - ostatné (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády), živnosť
Termín nástupu
ASAP
1 200 - 3 000 EUR/mesiac+ variabilná zložka platu za nalietané hodiny + diéty

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V spolupráci s renomovanými zahraničnými leteckými aerolíniami, ktoré ponúkajú prácu palubného personálu, hľadáme vhodných kandidátov na vyškolenie palubných sprievodcov. Momentálne vykonávame predvýber uchádzačov do otvoreného výberového konania pre partnerské aerolínie. Podmienkou prijatia do zamestnania však je, aby kandidáti už mali absolvovaný Initial tréning a vlastnili tak atestáciu CCA (Cabin Crew Attestation), alebo aby dali prísľub, že si tento typ tréningu dorobia prostredníctvom školiacej organizácie LeMar jet Training s. r. o.

Tento tréning (Initial Cabin Crew Training) je základnou podmienkou pre prácu letušky/stevarda. Ide o medzinárodný certifikovaný výcvik, ktorý zabezpečujeme v spolupráci s rakúskou leteckou spoločnosťou Punitz Flugbetrieb GmbH. Školiace pracovisko sa nachádza v Aicraft Building, Bratislava. Jeden z tréningových dní sa koná vo Viedni alebo v Prahe (doprava do Viedne/Prahy je v cene kurzu).

Úspešným absolvovaním kurzu kandidáti získajú certifikát palubného sprievodcu CCA (Cabin Crew Attestation) vydaný v rakúskou leteckou asociáciou, ktorý je základnou podmienkou pre prácu v leteckých spoločnostiach. Školenie prebieha podľa noriem EASA (European Aviation Safety Agency) a certifikát CCA je platný a uznávaný vo všetkých členských krajinách Európskej únie.

Letecké spoločnosti následne po úspešnom pohovore svojich kandidátov doškoľujú na konkrétne typy lietadiel, ktoré majú v prevádzke. Spolupracujeme s medzinárodnými leteckými spoločnosťami. Všetkých absolventov kurzu evidujeme v internej databáze. Tá je poskytnutá naším partnerom pri výberových konaniach.

V týchto dňoch prebieha predvýber vhodných kandidátov, ktorých potom posúvame na pohovor priamo do leteckej spoločnosti. Cena 6-dňového intenzívneho kurzu (8h denne) je 1200 € s DPH. Cena kurzu je priaznivejšia, prípadne porovnateľná s konkurenciou na Slovensku i v okolitých krajinách po prepočítaní všetkých nákladov na stravu, dopravu a ubytovanie, pretože konkurencia ponúka časovo náročnejšie riešenia (14 - 30 dní s povinnými prestávkami).

Najbližší voľný termín je 08.04.2024 - 13.04.2024. Počet miest je limitovaný na 20 účastníkov. Viac informácií spolu s termínmi nájdete na stránke www.lemarjet.com.

- cestovanie a spoznávanie nových krajín

- pružná pracovná doba

- práca v mladom dynamickom kolektíve.

Výhodou tejto medzinárodnej atestácieje možnosť výberu ktorejkoľvek leteckej spoločnosti bez viazanosti na konkrétneho zamestnávateľa a s tým spojené i lepšie pracovné a platové podmienky. Práca v renomovaných leteckých spoločnostiach prináša aj možnosť cestovateľských zážitkov, na rozdiel od low-cost spoločností, kde vo väčšine prípadov po prílete do destinácie lietadlo letí rovno naspäť do svojej leteckej základne. Niektoré low-cost aerolínie ponúkajú tento kurz za zvýhodnených podmienok, avšak s viazanosťou na konkrétneho zamestnávateľa.

Prácu letušky/stevarda je možné vykonávať na trvalý pracovný pomer, živnosť alebo na dohodu o vykonaní práce. Počas letnej sezóny je práca vhodná aj ako sezónna práca pre študentov VŠ so zaujímavým finančným ohodnotením.

Absolventov kurzu evidujeme v našej internej databáze, vďaka čomu kandidátom sprostredkujeme prácu priamo v leteckých spoločnostiach, na ktoré sme napojení. Spolupracujeme so štyrmi medzinárodnými leteckými spoločnosťami, ktorým pomáhame s vhodným výberom kandidátov počas výberových konaní.

V týchto dňoch sú otvorené výberové konania, pre ktoré robíme predvýber uchádzačov.

Pohovory s účastníkmi robíme individuálne, po dohode s kandidátom. Prosíme kandidátov a záujemcov o kurz, aby nás kontaktovali prostredníctvom emailu [email protected] a zanechali nám na seba kontakt. Vhodných záujemcov jednotlivo kontaktujeme.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- vek: min. 18 rokov

- schopnosť plávať

- anglický jazyk na komunikačnej úrovni

- dobrý zdravotný stav

- tímový duch, príjemné vystupovanie, spoľahlivosť, dobré komunikačné schopnosti

- čistý register trestov (aj menších priestupkov)

- v najideálnejšom prípade bez tetovaní, alebo na miestach, ktoré sa dajú zakryť uniformou. Rozsiahle tetovania na predlaktiach, rukách, krku, tvári a u žien na nohách od kolien dolu sú častou prekážkou pri výberovom procese.

LeMar Jet Training s.r.o. je medzinárodná letecká akadémia so sídlom v Bratislave na Slovensku. Poskytuje vzdelávacie kurzy v spolupráci s rakúskou školiacou organizáciou Punitz Flugbetrieb GmbH.
ID: 4616843  Dátum zverejnenia: 15.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac