Asistent/ka finančného oddelenia

LANXESS Central Eastern Europe s.r.o.

Miesto práce
Pribinova 6, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Práca na tejto pozícii zahŕňa najmä:

• zabezpečenie schválenia faktúr od Administration Lead, HRM, CFO
• evidencia zahraničných faktúr a platieb
• evidencia slovenských faktúr a platieb
• platby zahraničných faktúr
• platenie slovenských faktúr – Payment Run (PR)
• kontrola PR v SAPe – sťahovanie výpisov a ukladanie na server
• doplňanie dátumov splatnosti do evidencie z výpisov PR
• skenovanie slovenských a zahraničných faktúr
• zakladanie faktúr do šanónov
• posielanie originálov faktúr do krajín za daný mesiac – AT, CZ, RO
• posielanie skenov faktúr do krajín – AT, CZ, RO
• sťahovanie bankových výpisov
• spracovanie originálov bankových výpisov – CZ, AT
• kontrola bankových výpisov + zakladanie
• posielanie bankových výpisov do krajín
• kontrola účtovania slovenských bankových výpisov v SAPe – LXA Bankdaten
• zakladanie slovenských dodávateľov - tabuľka, potvrdenie bankových údajov – LXA Stammdaten
• sťahovanie faktúr za predošlý mesiac zo SAPu – Commissions
• Trinity – plánovanie platieb
• Trinity - balancy bankových účtov
• Inventarizácia účtov
• Inventarizácia zamestnancov

- dni voľna nad rámec zákona,
- ročný bonus,
- príspevok do III. dôchodkového piliera,
- darčekové poukážky,
- príspevok na zdravotnú starostlivosť,
- cestovné poistenie,
- skupinové životné a úrazové poistenie,

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomika, účtovníctvo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Základy
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
SAP - Základy
IBM Lotus Notes - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- svedomitosť, spoľahlivosť, zodpovednosť,
- komunikatívnosť,
- schopnosť komunikovať v anglickom jazyku,
- príjemné vystupovanie, ochota učiť sa

Spoločnosť LANXESS je popredná spoločnosť v oblasti špeciálnych chemikálií s tržbami vo výške 8,1 miliardy EUR v roku 2022 a približne 13 100 zamestnancami v 33 krajinách Hlavnou činnosťou spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických polotovarov, aditív, špeciálnych chemikálií a prostriedkov na ochranu spotrebiteľov. LANXESS je zaradený do popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 3918714  Dátum zverejnenia: 1.6.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac