Dátový/á výskumník/čka (PostDoc) pre Európske hlavné mesto kultúry

Kreatívny inštitút Trenčín,n.o.

Miesto práce
Trenčín, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
apríl 2024/dohodou
1 700 - 2 050 EUR/mesiacvýška platu sa odvíja od úrovne kvalifikácie

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do tímu teraz hľadáme dátovú výskumníčku alebo výskumníka, ktorá*ý bude pracovať na monitoringu a evaluácii Európskeho hlavného mesta kultúry. Výskumník*čka bude spracovávať pokročilé analýzy kvantitatívnych primárnych a sekundárnych dát ako aj spolupracovať s tímom Trenčín 2026, ďalšími aktérmi kultúrnej politiky a výskumnými inštitúciami.

Čo ťa čaká v tíme Trenčín 2026

Doplníš multidisciplinárnu výskumnú skupinu pre monitorovanie a evaluáciu Európskeho hlavného mesta kultúry, ktorá pracuje v rôznych oblastiach výskumnej expertízy vrátane kultúrnej politiky, kultúrneho manažmentu, ekonomiky, inžinierstva, projektového manažmentu, diverzity, rovnosti a inklúzie, cestovného ruchu a placemakingu.

Budeš zaregistrovaný*á ako hosťujúci výskumník*čka na Liverpool John Moores University a budeš spolupracovať s ďalšími medzinárodnými a slovenskými univerzitami, kultúrnymi organizáciami a zainteresovanými stranami.

• Miesto v tíme monitoringu, ktorý realizuje aktivity Trenčín 2026
• Príležitosť rásť - s týmto projektom rastie každý z nás, riešime nové výzvy a úlohy
• Šancu prispieť: spolupodieľať sa na projekte Európske hlavné mesto kultúry nie je
zaujímavé len profesne, je to aj príležitosť spraviť niečo dobré a pekné pre nás
všetkých, ktorí tu žijeme
• Možnosť príležitostnej práce z domu či na diaľku
• Šancu pracovne vycestovať do Európskych hlavných miest kultúry aj iných miest
• Možnosť spolupracovať s profesionálmi a profesionálkami z umelecko-kultúrnej sféry
zo Slovenskej a zahraničnej scény
• Možnosť byť súčasťou zaujímavých podujatí a udalostí
• Podporu vo vzdelávaní
• Kanceláriu v centre mesta Trenčín
• Zázemie v organizácii, ktorá sa hlási k hodnotám:
o Pestujeme zvedavosť
o Prinášame čerstvý vietor
o Prepájame Trenčín s Európou
o Tvoríme pre všetkých
o Konáme zodpovedne
• Základná zložka platu 1700 – 2050 € brutto mesačne (v závislosti na úrovni kvalifikácie, v budúcnosti možnosť navýšenia)

Informácie o výberovom konaní

Tvoja žiadosť má obsahovať
• Profesijný životopis v anglickom alebo slovenskom jazyku vo formáte PDF
• Súhlas so spracovaním osobných údajov
• Nepovinne aj motivačný list v anglickom alebo slovenskom jazyku maximálne na 1 stranu A4 vo formáte PDF
• Kópia dokladu o dosiahnutej kvalifikácii
• Krátky popis výskumných skúseností a záujmov
• Zoznam výskumných publikácií
• Odkaz na alebo úplný text reprezentatívneho výskumneho článku

Žiadosť pošli ideálne do 31. 3. 2024 na e-mail [email protected] a do predmetu napíš názov pozície.
Vďaka za záujem o prácu v našom tíme. V prípade splnenia potrebných požiadaviek sa radi ozveme späť.
Informácie o spôsobe spracúvania osobných údajov nájdeš tu: https://www.trencin2026.sk/gdpr

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

• Hotové alebo započaté PhD z výpočtovej alebo kvantitatívnej oblasti, ako sú komputačná sociálna veda, dátová veda, dátová žurnalistika, komputačná lingvistika, informačná veda, sieťová veda atď., s výskumným záujmom o sociálno-kultúrne javy
• Alternatívne PhD štúdium so silným kvantitatívnym profilom v rámci humanitných a sociálnevedných odborov, ako sú dejiny umenia, digitálne humanitné vedy, kultúrny manažment, kultúrna politika, kultúrna geografia, manažment turizmu, sociológia, pedagogické vedy a podobne
• Programovacie zručnosti (Python, R, D3, Processing alebo podobné) a znalosť datových knižníc na manipuláciu a analýzu dát, zručnosti v oblasti strojového učenia
• Prehľad v najmodernejších postupoch strojového učenia, ako je napríklad používanie modelov strojového učenia (ChatGPT, Bing, StableDiffusion), vrátane ich využitia pri písaní kódov
• Zručnosti v produkovaní dátových vizualizácií, publikovaných v špičkových multidisciplinárnych časopisoch
• Prednosť budú mať kandidáti s multidisciplinárnymi kompetenciami a otvorenosťou na prepájanie kultúrnej a mestskej politiky, kultúrneho manažmentu, cestovného ruchu, wellbeingu, environmentálnej udržateľnosti a ekonomiky
• Výhodou je preukázateľná schopnosť produkovať (potenciálne) vysoko impaktovaný výskum, ideálne spracovávaním rozsiahlych socio-kultúrnych dátových korpusov s využitím vizuálnych a audiovizuálnych prvkov a/alebo zachytením štruktúry a dynamiky multidimenzionálnych priestorov (kultúrneho) významu

Byť súčasťou projektu Európske hlavné mesto kultúry je výnimočná príležitosť. Trenčín je len druhé mesto na Slovensku, ktoré získalo tento titul. Hlavná časť programu nás čaká v roku 2026, no prípravy prebiehajú naplno už dnes, dokonca sme spustili aj niektoré projekty. Práce je čoraz viac, a tak postupne skladáme tím. Budeš novým kúskom, ktorý zapadne do skladačky Trenčín 2026?
ID: 4779427  Dátum zverejnenia: 8.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac