Odborný pracovník úseku špecializovaných činností v org. súčasti Hvezdáreň Rimavská Sobota

Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

Hvezdáreň v Rimavskej Sobote, Tomašovská, Rimavská Sobota-Sobôtka
Termín nástupu
máj/jún 2019
Základná zložka mzdy : od 720,00 EUR v závislosti od dĺžky započítanej odbornej praxe, možnosť priznania osobného príplatku

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sprevádzanie exkurzií, tvorba edukačných programov, lektorská činnosť, projektová činnosť, ostatná popularizačná činnosť, výjazdové akcie

V zmysle kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
- profesijný štrukturovaný životopis
- fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých uvádzaných údajov
- súhlas so spracovaním osobných (dostupný na adrese www.planetarium.sk)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

pedagogické alebo prírodovedné zameranie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

- pedagogická prax, astronomické znalosti alebo absolvovanie pomaturitného štúdia astronómie výhodou
- aktívna znalosť práce s MS Office, práca s internetom, grafické zručnosti výhodou
- znalosť anglického jazyka (na komunikatívnej úrovni), znalosť ďalšieho jazyka výhodou
- komunikatívne zručnosti, príjemné vystupovanie
- bezúhonnosť

Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella (ďalej len KHaP MH) je kultúrno-výchovné zariadenie prírodovedného charakteru, šíriace poznatky z odboru astronómie a príbuzných prírodných a technických vied. Rozvíja záujmovú činnosť a mimoškolské vzdelávanie. Jeho organizačné súčasti sú Hvezdáreň v Banskej Bystrici a Hvezdáreň v Rimavskej Sobote. Zriaďovateľom je Banskobystrický samosprávny kraj.
Hlavným cieľom je formovanie vedeckého poznania, rozvíjanie pozitívneho vzťahu k prírode, zvyšovanie všeobecného, odborného a kultúrneho vzdelania občanov, predovšetkým detí a mládeže. Pôsobenie organizácie sa sústredí na región stredného Pohronia. Mnohé aktivity však majú nadregionálny až celoslovenský dosah.
ID: 3626284  Dátum zverejnenia: 22.3.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Základná zložka mzdy : od 720,00 EUR v závislosti od dĺžky započítanej odbornej praxe, možnosť priznania osobného príplatku