Riaditeľ Gymnázia

Košický samosprávny kraj

Miesto práce
Gymnázium Ľudovíta Štúra, Ľudovíta Štúra, Michalovce
Termín nástupu
dohodou
Podľa zákona č. 553/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a Nariadenia vlády SR č. 341/2004 Z.z. výška funkčného platu pozostáva z platovej tarify najmenej 927,50 EUR + osobný príplatok a príplatok za riadenie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Riadenie školy, pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov školy.

Košický samosprávny kraj zastúpený Ing. Rastislavom Trnkom, predsedom podľa ustanovenia § 3 a § 4 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve v znení neskorších predpisov a ustanovenia § 5 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov

v y h l a s u j e VÝBEROVÉ KONANIE

na obsadenie funkcie riaditeľa školy:

• Gymnázium, Ľ. Štúra 26, Michalovce

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Podľa vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné predpoklady pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov v znení neskorších predpisov

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

Požadované kvalifikačné predpoklady a predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme:
a) ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa podľa vyhlášky MŠ SR č. 437/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné predpoklady pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov v znení neskorších predpisov
b) absolvovanie I. atestácie
c) minimálne 5 rokov pedagogickej činnosti
d) bezúhonnosť
e) zdravotná spôsobilosť

Iné kritériá a požiadavky:
a) pedagogická prax na podobnom type školy
b) organizačné schopnosti a riadiace skúsenosti
c) osobnostné a morálne predpoklady, bezúhonnosť
d) spôsobilosť používať slovenský jazyk v úradnom styku
e) znalosť cudzích jazykov

Košický samosprávny kraj vznikol v roku 2002 zriaďovacou listinou zo zákona o samospráve vyšších územných celkov.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3645903  Dátum zverejnenia: 16.4.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Podľa zákona č. 553/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov a Nariadenia vlády SR č. 341/2004 Z.z. výška funkčného platu pozostáva z platovej tarify najmenej 927,50 EUR + osobný príplatok a príplatok za riadenie.