Senior controller

KONŠTRUKTA-TireTech, a. s.

Miesto práce
Trenčín, Trenčín
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 800 EUR/mesiacZákladná mzda 1800,-€ môže byť vyššia v závislosti od rozsahu plnenia požiadaviek. Kvartálne prémie sú viazané na: 1. splnenie hospodárskeho výsledku za príslušné obdobie 2. splnenie individuálnych cieľov za daný kvartál

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Rola: neustále zlepšovanie systému finančného riadenia spoločnosti, riadenie finančného controlingu a podpora organizácie pri dosahovaní stanovených finančných ukazovateľov výkonnosti a cieľov.

Pozícia v organizačnej štruktúre: priamo riadený finančným riaditeľom; reportovanie priamo top manažmentu spoločnosti.

Hlavné úlohy a zodpovednosti:
- príprava rozpočtov – ročný Súhrnný plán
- príprava prognóz nákladov a výnosov: Predikcia Výkazu Ziskov a Strát – na týždennej, mesačnej, kvartálnej a ročnej báze
- analýzy finančných výsledkov- mesačné, kvartálne a ročné finančné a manažérske výkazy s následnou syntézou a odporúčaním na zlepšenia
- vypracovanie správ o finančnej situácii pre riadenie cash flow – predikcia cash flow po mesiacoch na obdobie 1 roka vopred
- mesačné spracovanie metodiky zákazkovej výroby, mesačná a ročná kontrola účtovníctva
- stanovovanie metód kalkulovania
- optimalizácia procesov s cieľom znižovania nákladov
- rozvoj analytických nástrojov, budovanie BI
- zostavovanie podkladov do mesačnej a ročnej účtovnej závierky
- spracovávanie metodiky vnútropodnikového finančného riadenia - Ekonomické pravidlá

- možnosť sebarealizácie a uplatnenia svojich schopností
- ďalšie finančné (pohyblivá zložka mzdy, odmeny...) i nefinančné benefity (pružná pracovná doba, firemné akcie pre zamestnancov...)
- možnosť ďalšieho vzdelávania a odborného rastu
- práca v stabilnej dlhodobo pôsobiacej spoločnosti na svetovom trhu
- doplnkové dôchodkové sporenie s príspevkom zamestnávateľa, príspevok na stravu nad rámec ZP

Ďakujeme za Váš záujem pracovať pre našu spoločnosť, kontaktovať však budeme iba vybraných uchádzačov, ktorí zodpovedajú požiadavkám na túto pozíciu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické, finančné

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - pokročilý
Microsoft Excel - expert
Microsoft Word - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý

Počet rokov praxe

5

• Rozsiahle, niekoľkoročné skúsenosti v oblasti
controlingu/reportingu a manažovania dát
• EXCEL - veľmi pokročilý
(Prax v oblasti využívania OLAP vítaná)
• POWER BI – znalosti vítané
• Word, Powerpoint - pokročilý
• Účtovnícke programy – pokročilý
Osobnostné požiadavky
• Komunikačné zručnosti
• Dobré organizačné schopnosti
• Ochota pracovať s nasadením
• Samostatnosť, zároveň práca s tímom a pre tím
• Iniciatívnosť
• Logické a analytické myslenie

KONŠTRUKTA - TireTech, a. s. je slovenská, stabilná, celosvetovo uznávaná spoločnosť s 25 - ročnou tradíciou v podnikaní. Momentálne u nás zamestnávame cca 200 zamestnancov na rôznych pozíciách a v roku roku 2019 sa nám podarilo dosiahnuť obrat 22 mil €.
Pôsobíme na medzinárodnom trhu ako dodávateľ strojného zariadenia pre výrobu automobilových plášťov so špecializáciou na prípravu polotovarov pre výrobu plášťov.
Zabezpečujeme vývoj, výrobu, dodávky a montáž kompletných výrobných zariadení a technologických liniek na všetky svetové kontinenty. Naše vytlačovacie, strihacie linky a linky pre špirálové nanášanie profilov sme namontovali vo viac ako 70 závodoch v 32 krajinách sveta.
Naša výrobná dielňa je vybavená najnovšími strojmi pre spracovanie CNC technológie a skúsený montážny tím je neoddeliteľnou súčasťou realizácie úspešných projektov, na ktoré sme patrične hrdí.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

K výstavisku 107/13
911 01 Trenčín
ID: 3809638  Dátum zverejnenia: 8.3.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac