Accounting manager - Manažér účtovníctva a daní

KONŠTRUKTA - TireTech, s. r. o.

Miesto práce
Trenčín
2 000 EUR/mesiacPonúkaná mzda pre túto pozíciu je 2 000,-EUR brutto a môže sa zmeniť v závislosti od rozsahu plnenia požiadaviek.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do tímu Účtovníctva a Daní obsadzujeme Accouting managera – Manažéra účtovníctva a daní. Vyhovujúcim kandidátom je človek s praxou v danom odbore, s vynikajúcou orientáciou v legislatíve účtovníctva, daní a DPH. Hľadáme odborníka, ktorý bude odborný partner pre manažment a zároveň metodický mentor pre spolupracujúce útvary. Od vhodného kandidáta očakávame, že bude zavádzať zlepšenia vo svojich prislúchajúcich procesoch, aby prispel k modernému riadeniu spoločnosti.

Činnosti vykonávané na tejto pozícii:

 organizuje a riadi oddelenie účtovníctva a daní v prostredí zákazkovej strojárskej výroby
 riadi, organizuje a motivuje zverený tím účtovníkov podľa platnej OŠ
 zodpovedá za komplexné vedenie a spracovanie podvojného účtovníctva spoločnosti
 zodpovedá za uzatváranie a kompletnosť účtovníctva v termínoch oficiálnej mesačnej a ročnej závierky
 koordinuje prípravu podkladov pre ročný audit a zodpovedá za organizáciu a úspešné vykonanie auditu spoločnosti
 zodpovedá za prípravu a spracovanie daňového priznania spoločnosti pracovníkmi oddelenia a jeho odsúhlasenie externým audítorom
 zodpovedá za spracovanie mesačných výkazov o DPH
 zodpovedá za vypracovanie organizačných smerníc a pokynov, spolupracuje pri ich aplikácii a metodicky vedie ostatné útvary v oblasti účtovníctva a daní
 zodpovedá a organizuje vecnú a formálnu správnosť a úplnosť vnútorných účtovných dokladov spoločnosti,
 zodpovedá a zabezpečuje fakturáciu výkonov spoločnosti a súvisiacej colnej agendy,
 zabezpečuje a zodpovedá za spracovanie celopodnikovej štatistiky
 zabezpečuje a zodpovedá za vedenie evidencie majetku a záväzkov spoločnosti, vrátane inventarizácie

- Zaujímavá práca v stabilnej spoločnosti
- Možnosť profesijného rastu
- Ročná odmena manažéra na základe plnenia vrcholových ukazovateľov spoločnosti
- Doplnkové dôchodkové sporenie s príspevkom zamestnávateľa

Kontaktovať budeme len vybraných kandidátov, ktorých budeme pozývať na pohovor.
Ďakujeme uchádzačom, ktorí prejavili záujem o pozíciu ale neboli kontaktovaní, vybraní na pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

4

 Podvojné účtovníctvo v podnikateľských subjektoch – expert (zákon o účtovníctve, postupy účtovania, zákon o DPH, zákon o dani z príjmov právnickej osoby)
 Minimálne 4 roky praxe na podobnej pozícii
 Skúsenosti z medzinárodných daňových predpisov – výraznou výhodou
 Precíznosť a dôslednosť
 Výborné komunikačné a interpersonálne zručnosti
 Tímový hráč, ktorý dokáže koncepčne riešiť zadania
 Výsledkovo orientovaný manažér s inovatívnym prístupom
 Manažér schopný budovania a udržiavania dobrých pracovných vzťahov, schopný pozitívne vplývať na všetky úrovne organizácie
 Proaktívny manažér

KONŠTRUKTA - TireTech, s. r. o. stabilná proexportne orientovaná, celosvetovo uznávaná spoločnosť s 30 - ročnou tradíciou v podnikaní.
Pôsobíme na medzinárodnom trhu ako dodávateľ strojného zariadenia pre výrobu automobilových plášťov so špecializáciou na prípravu polotovarov pre výrobu plášťov.
Zabezpečujeme vývoj, výrobu, dodávky a montáž kompletných výrobných zariadení a technologických liniek na všetky svetové kontinenty. Naše vytlačovacie, strihacie linky a linky pre špirálové nanášanie profilov sme namontovali vo viac ako 70 závodoch v 32 krajinách sveta.
Naša výrobná dielňa je vybavená najnovšími strojmi pre spracovanie CNC technológie a skúsený montážny tím je neoddeliteľnou súčasťou realizácie úspešných projektov, na ktoré sme patrične hrdí.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3308511  Dátum zverejnenia: 27.12.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac