Účtovník

Kongsberg Automotive, s.r.o.

Miesto práce
Hlavná 48, 952 01 Vráble, Nitriansky kraj
Termín nástupu
01.05.2018

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné úlohy a zodpovednosti pozostávajú, ale nie sú obmedzené len na nasledujúce činnosti:
  • Vedenie komplexného účtovníctva spoločnosti v súlade s platnou legislatívou.
  • Zodpovednosť za dodržiavanie legislatívneho procesu týkajúceho sa účtovania, oceňovania a evidencie majetku.
  • Sledovanie stavu majetku spoločnosti, účtovanie pohybov na kartách majetku ( zaradenie majetku, zabezpečenie procesu vyraďovania majetku).
  • Výpočet daňových a účtovných odpisov dlhodobého majetku, zaraďovanie majetku do odpisových tried v súlade s platnou legislatívou.
  • Zodpovednosť za dodržiavanie legislatívneho procesu týkajúceho sa spôsobu účtovania a oceňovania zásob.
  • Zodpovednosť za účtovanie bankových, resp. hotovostných transakcií, vypracovávanie cash –flow.
  • Spracovávanie a účtovanie cestovných príkazov podľa platnej legislatívy.
  • Prvotná príprava účtovných dokladov (zodpovednosť za vecnú správnosť daňových dokladov).
  • Zodpovednosť za účtovanie, evidenciu, likvidáciu a archiváciu došlých a vyšlých faktúr.
  • Zodpovednosť za účtovanie interných dokladov a ostatných záväzkov podľa platnej legislatívy.
  • Zodpovednosť za aktivity mesačnej uzávierky - odsúhlasenie zostatkov v rámci skupiny, resp. s externými dodávateľmi a odberateľmi.
  • Riešenie otázok od dodávateľov, zákazníkov.
  • Vypracovávanie štatistík pre štatistický úrad.
  • Spracovanie daňových priznaní, DPH, súhrnný výkaz.
  • Vypracovanie účtovných výkazov ( súvaha, výkaz ziskov a strát, obratová predvaha).
  • Asistencia pri vývoji a implementácii efektívnych účtovných procedúr a procesov ( interných aj externých).
  • Asistencia pri interných a externých auditoch.
  • Spracovávanie colných dokumentov v súvislosti s vývozmi resp. dovozmi z tretích krajín a krajín EU
  • Príprava podkladov pre spracovanie Intrastatu.
  • Aktívna participácia na implementácii metodických zmien do systému SAP.
  • Samostatné zabezpečovanie odborných agend a výkon systémových prác.
  • Vykonávať ďalšie činnosti podľa požiadaviek nadriadeného.
  • Všetky činnosti súvisiace s pracovnou pozíciou vykonávať v súlade s požiadavkami BOZP, protipožiarnej ochrany a ochrany životného prostredia

  • bohatý sociálny program pre zamestnancov /vstupenky do divadla, na hokej, masáže, mliečna cesta a iné/
  • príspevok zamestnávateľa na DDP,
  • netradičné firemné akcie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

3

  • analytické myslenie, komunikačné zručnosti, určenie priorít, prispôsobenie sa zmene;
  • schopnosť pracovať pod tlakom, asertívne správanie, flexibilita, tímovosť;

Spoločnosť Kongsberg Automotive, s.r.o. bola založená na Slovensku v roku 1995 pod názvom United Parts, s.r.o., v roku 2001 bola odkúpená americkou spoločnosťou Teleflex Inc. a od roku 2008 sa stala nórskou firmou Kongsberg Automotive, ktorá sa od začiatku pôsobenia na Slovensku zaoberá výrobou súčiastok pre automobilový priemysel.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov

Hlavná 48
952 01 Vráble
ID: 3329105   Dátum zverejnenia: 9.4.2018