Laborant/-tka

Kofola a.s.

Rajecká Lesná 1, 01315 Rajecká Lesná, Žilinský kraj, okres Žilina, okres Považská Bystrica
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ponúkame pracovné miesto na zástup počas PN, brigádu, resp. možnosť zapojiť sa do trainee programu študentom a absolventom VŠ.
Výkon práce je v Rajeckej Lesnej!

Vašou úlohou bude:
- vykonávať chemickú, fyzikálnu a mikrobiologickú kontrolu kvality odobratých vzoriek vstupných surovín, materiálov, polotovarov a hotových produktov
- dávať zákaz expedície a zákaz použitia nevyhovujúcich surovín, materiálov a produktov pri zistení nevyhovujúcich výsledkov
- pripravovať roztoky a materiály na prácu v laboratóriu a pre merania a kontrolu priamo na výrobných linkách
- vykonávať kontrolu hygieny výrobných liniek, zamestnancov, prostredia formou pozorovania a odberom vzoriek
- archivovať všetky odobraté vzorky podľa určeného plánu
- kontrolovať stav produktov v archíve vzoriek podľa presne stanoveného plánu
- kontrolovať účinnosť sanitácie mikrobiologickým rozborom
- vykonávať analýzu odpadovej vody podľa požiadaviek vodohospodára
- vykonávať prípravu dezinfekčného roztoku pre čistenie a dezinfekciu technológie úpravy vody, kontroluje stav roztoku a koncentrácie dezinfekčného roztoku počas čistenia technológie úpravy vody v pravidelných intervaloch
- likvidovať vzorky po ukončení analýz a vzorky z archívu po ukončení vody v pravidelných intervaloch
- likvidovať vzorky po ukončení analýz a vzorky z archívu po ukončení doby trvanlivosti
- zaznamenávať všetky zistené výsledky kontroly do laboratórnej dokumentácie a následne do SAP
- vykonávať pravidelnú prevádzkovú údržbu laboratórnych prístrojov a zariadení podľa návodu na obsluhu

- práca v československej, dynamickej a úspešnej spoločnosti so zameraním na kvalitu a ľudskosť, ktorá je jednotkou na trhu nealko nápojov,
- možnosť čerpať zaujímavé benefity spoločnosti (rodinný deň, vianočný večierok, pitný režim, príspevok na regeneráciu...),
- príspevok na dopravu do zamestnania,
- príspevok na stravovanie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

chemické alebo potravinárske zameranie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
SAP - Základy

Vodičský preukaz

A

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Sme Kofola.

Kofola ČeskoSlovensko vyrába nealkoholické nápoje so starostlivosťou a láskou, a to hneď v deviatich závodoch na piatich trhoch strednej a východnej Európy. Do našej rodiny patrí viac ako 1 800 Kofolákov, ktorí nám pomáhajú meniť svet k lepšiemu, žiť zdravo a stále hľadať nové cesty.

Sme pyšní na to, že vyrábame Kofolu, tradičný československý kolový nápoj s originálnou receptúrou. Pod krídla Kofoly ČeskoSlovensko patrí tiež pramenitá voda Rajec, sirupy Jupí a detské nápoje Jupík, hroznová Vinea, čerstvé ovocné a zeleninové šťavy UGO, energetický nápoj Semtex a ďalšie tradičné československé značky, ktoré nájdete tu. Adriatický región zásobujeme slovinskou minerálnou vodou Radenska a chorvátskou minerálnou vodou Studenac. V roku 2017 spoločnosť kúpila poľského výrobcu ovocných a bylinných produktov Premium Rosa. Medzi naše posledné akvizície patrí aj spoločnosť LEROS, tradičný český výrobca zmesí z liečivých rastlín a slovenská minerálna voda Kláštorná.

Pod licenciou vyrábame a distribuujeme RC Colu a Oranginu. Máme radosť, že sme výhradným distribútorom značiek Evian, Badoit a Rauch pre Česko a Slovensko a tiež oficiálnym distribútorom liečivej vody Vincentka.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3201021  Dátum zverejnenia: 29.9.2017