Účtovník/účtovníčka - s maďarským jazykom

Knauf Insulation, s.r.o.

Miesto práce
Nová Baňa
Termín nástupu
dohodou
1 600 EUR/mesiacV závislosti od skúseností kandidátky/kandidáta je možné dohodnúť vyššiu základnú mzdu pri nástupe. Navyše k uvedenej základnej mzde patria ďalšie odmeny a platby popísané v časti Zamestnanecké výhody a benefity.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do tímu nášho finančného oddelenia hľadáme účtovníka/účtovníčku, ktorej/ého úlohou bude spracovanie účtovníctva pre maďarskú pobočku v súlade s maďarskou legislatívou. Ide o novú pozíciu v rámci malého centra zdieľaných služieb, ktoré sa vytvára v našom závode v Novej Bani.

Hlavnou úlohou pozície je:
Vedenie účtovníctva pridelenej spoločnosti v Maďarsku v súlade s požiadavkami maďarskej legislatívy s cieľom zabezpečiť potrebné informácie a výkazy pre manažment, skupinu a orgány štátnej správy. Všetky procesy s výkazy sú nastavené v súlade so skupinovými pravidlami.

ÚČTOVNÍCTVO
- Vedie spracovanie účtovníctva, koordinuje a kontroluje všetky účtovné operácie (banka, faktúry, majetok, cestovné náhrady, sklad a iné)
- Kontroluje účtovné operácie zúčtované automatickým účtovaním
- Sleduje legislatívne zmeny a interné požiadavky skupiny, aplikuje ich do praxe
- Vytvára interné smernice týkajúce sa účtovníctva
- Pripravuje a vedie proces inventarizácie, ako aj zúčtovania výsledkov inventarizácie
- Odsúhlasuje záväzky a pohľadávky na úrovni skupiny
- Spolupracuje na audite spoločnosti s vybranou audítorskou spoločnosťou
- Vyhotovuje výkazy k účtovnej závierke

DAŇOVÁ AGENDA
- V prípade daňovej kontroly poskytuje potrebnú súčinnosť
- Vyhotovuje daňové priznania spoločnosti v spolupráci s nadriadenými

INÉ
- Spracováva štatistické výkazy podľa legislatívnych požiadaviek
- Archivuje všetky potrebné účtovné a daňové doklady podľa platnej legislatívy
- Komunikuje s centrálou skupiny
- Okrem horeuvedeného vykonáva aj iné práce podľa pokynov svojho nadriadeného

- variabilná zložka vo výške 10 % základného platu vyplácaná štvrťročne
- 13. a 14. plat
- odmena za dochádzku
- odmena za hospodársky výsledok
- odmena pri odporučení nového zamestnanca
- príspevok na DDS (3. pilier)
- možnosť výberu benefitov z ponuky (cafeteria)
- ďalšie výhody vyplývajúce z kolektívnej zmluvy (príspevok pri životných a pracovných jubileách a nepriaznivých životných situáciách, príspevok na letný tábor, príspevok na regeneráciu..)
- stravovanie vo vlastnej jedálni s vonkajšou terasou :)
- spoločenské firemné aktivity
- pružný pracovný čas, pracovný týždeň 37,5 hod.
- práca v medzinárodnej spoločnosti

Ak Vás pozícia zaujala, budeme radi, keď nám svoj životopis pošlete prostredníctvom odkazu nižšie.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2024 (ostáva ešte 33 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

účtovníctvo, ekonómia

Jazykové znalosti

Maďarský jazyk - Pokročilý (C1) a Slovenský jazyk - Mierne pokročilý (B1) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Mierne pokročilý
Microsoft PowerPoint - Mierne pokročilý
SAP BusinessObjects - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

spracovanie účtovníctva a daňovej agendy

Počet rokov praxe

2

- znalosť účtovníctva a daňovej agendy podľa maďarskej legislatívy je veľkou výhodou
- certifikácia na vedenie účtovníctva podľa maďarskej legislatívy NIE JE potrebná
- výborné komunikačné, prezentačné, organizačné a vyjednávacie zručnosti
- flexibilita, schopnosť riešiť problémy
- samostatnosť a zodpovednosť
- schopnosť zvládať stresové a záťažové situácie

Jediný slovenský výrobca minerálnych tepelných izolácií Knauf Insulation s.r.o. Nová Baňa je úspešnou firmou s približne 270 zamestnancami. Výrobný závod v Novej Bani je členom medzinárodnej skupiny Knauf Insulation , ktorá je jednou z najrýchlejšie rastúcich firiem v izolačných materiáloch so 40 ročnou históriou. Knauf Insulation zamestnáva viac ako 5500 zamestnancov vo viac ako 40 krajinách a vyrába vo viac ako 30 výrobných závodoch. Je stabilnou skupinou s ročným obratom presahujúcim 1,7 miliardy EUR. Zameriava sa na komplexné riešenie v znižovaní energetickej náročnosti pre bytové a nebytové stavby a priemyselných zákazníkov.

Misiou spoločnosti je spochybňovať konvenčné myslenia a vytvárať inovatívne izolačné riešenia, ktoré ovplyvnia spôsob, akým budeme žiť a stavať v budúcnosti. To všetko so starostlivosťou o ľudí, ktorí tieto riešenia vytvárajú, o tých, ktorí ich používajú a o svet, na ktorom nám všetkým záleží.

Ďalšie informácie nájdete na:
www.knaufinsulation.sk
www.knaufinsulation.com.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4714250  Dátum zverejnenia: 27.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac