Terénny sociálny pracovník s mládežou

KASPIAN - Občianske združenie

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
marec - apríl 2024
Mzdové podmienky (brutto)
1 300 EUR/mesiacNástupný plat na 3 mesiace

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Práca s mládežou v teréne - v uliciach, skateparkoch Bratislavy 4x do týždňa do 18:00 - rozhovory, poskytovanie informácií, poradenstva, mapovanie prostredia.
• Komunikácia s klientmi cez sociálne siete.
• Tvorba a organizácia aktivít v teréne, výletov a akcií (napr. preventívnych, športových, vzdelávacích, voľnočasových a participatívnych aktivít).
• Starostlivosť o skatepark na Nám. Republiky.
• Podpora pri príprave a realizácii vzdelávacích a teambuildingových aktivít.
• Písanie menších projektov.
• Tvorba stratégie a realizácia kampaní - ponúkanie a servis online produktov organizácie OKO (objavkompetencieonline.sk) a PES (program evidencie služieb).
• Prislúchajúca administratíva.

• Priateľské, neformálne a inšpiratívne prostredie.
• Menší kolektív (8 ľudí).
• 5 dní dovolenky nad rámec zákona.
• Vzdelávanie a supervízie v oblastiach pôsobenia.
• Možnosť zúčastňovať sa teambuildingov.
• Koncoročné odmeny (viazané na pracovné výsledky a projektové možnosti).

Informácie o výberovom konaní

Výberové konanie je viackolové.
Na osobné stretnutie si zamestnávateľ vyhradzuje právo pozvať len vybraných kandidátov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Humanitné odbory

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Hľadáme predovšetkým človeka, ktorý je:
• komunikatívny;
• empatický, ktorý má nehodnotiaci prístup k mládeži;
• nebojí sa nových výziev a poradí si aj v nepredvídaných situáciách;
• aktívny a kreatívny, ktorý vie nadchnúť a motivovať druhých ľudí;
• odolný voči mentálnej záťaži, s priateľským a flexibilným nasadením;
• samostatný, rozhodný, so zodpovedným a proaktívnym prístupom k práci a tímovým duchom;
• vysoko motivovaný vzdelávať sa a učiť sa novým veciam;
• schopný vystupovať na verejnosti a prezentovať svoju prácu;
• bezúhonný - s čistým registrom trestov.

KASPIAN je občianske združenie, ktoré sa 27. rok venuje deťom a mládeži hlavne v Petržalke. Naším cieľom je, aby sa “decká” mohli zdravo rozvíjať v bezpečnom prostredí. Ponúkame im podporu, poradenstvo, pomoc a širokú škálu voľnočasových, vzdelávacích, preventívnych, či participatívnych služieb a aktivít. Môžu nás stretnúť v uliciach mesta, v klube, na školách alebo v online priestore. Mapujeme potreby detí a mladých, a venujeme sa aj práci s komunitou, v ktorej žijú a trávia čas. Svoje skúsenosti posúvame rodičom, študentom aj odborníkom v oblasti práce s mládežou. Naše terénne služby sú akreditované podľa zákona č. 305/2005 Z.z. o sociálnoprávnej ochrane a sociálnej kuratele a klub je registrovanou nízkoprahovou sociálnou službou pre deti a rodinu podľa zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách.

Viac o nás na www.kaspian.sk

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 4757920  Dátum zverejnenia: 13.2.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac