Špecialista počítačových systémov (01.1/2024)

Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky

Miesto práce
Námestie A. Dubčeka 1, Bratislava
Termín nástupu
ihneď
3 000 EUR/mesiacVýsledná mzda je konkurencieschopná súkromnému sektoru.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

7.01 Zabezpečovanie chodu a údržby informačného systému

- technická správa informačných systémov,
- technická správa infraštruktúrnych služieb,
- technická správa serverov a príslušnej hardvérovej infraštruktúry,
- technická správa PKI infraštruktúry,
- technická správa konfigurácií bezpečnostných politík,
- technická správa monitorovania a logovania,
- technická správa zálohovania a obnovy,
- správa pridelených aktív,
- správa kapacity a konfigurácií,
- správa bezpečnostných záplat a aktualizácií,
- správa kontinuity,
- správa servisných požiadaviek a prevádzkových incidentov,
- správa kybernetických bezpečnostných incidentov a bezpečnostných incidentov,
- správa antivírovej a antimalvérovej ochrany,
- správa plánov riadenia kontinuity činností (BCP),
- správa hrozieb a rizík,
- správa technických a prevádzkových prvkov do zmlúv a opcií,
- obstarávanie hardvéru a súvisiacich služieb,
- obstarávanie IS, softvéru a súvisiacich služieb,
- zabezpečovanie súladu s regulačnými požiadavkami,
- dodržiavanie kvalitatívnych štandardov a návrhy optimalizácie prvkov riadenia kvality,
- dodržiavanie štandardov informačnej bezpečnosti,
- súčinnosť pri realizácii IT projektov,
- inštalovanie, konfigurácie, implementácia a ladenie softvéru a inštalácie a údržba hardvéru,
- analýza hardvérových a softvérových problémov, vykonávanie antivírových zásahov, spolupráca pri zabezpečovaní bezpečnosti parlamentného informačného systému,
- vykonávanie pravidelných softvérových a systémových kontrol.
- optimalizácia a vylaďovanie výkonnosti systémov,
- monitoring a reporting z testovania aplikácií a nástrojov,
- identifikácia, riešenie a odstraňovanie vzniknutých problémov a nedostatkov,
- vytváranie dokumentácie,
- poskytovanie základného poradenstva pri používaní softvéru a hardvéru,
- spoluúčasť pri systémových a koordinačných prácach pri rozvíjaní jednotlivých častí parlamentného informačného systému,
- analýza potrieb používateľov parlamentného informačného systému a návrh možností ich postupného riešenia v súlade s možnosťami parlamentného informačného systému.

- stravovanie vo vlastnej jedálni,
- vlastné účelové (rekreačné) zariadenie za zamestnanecké zvýhodnené ceny,
- týždeň dovolenky nad zákonný rámec,
- príspevok na rekreáciu, príspevok na športovú činnosť dieťaťa, vianočný príspevok,
- ostatné sociálne výhody vyplývajúce z uzatvorenej kolektívnej zmluvy.

Obsadzovanej pracovnej pozícii vyhovujú uchádzači výlučne s vysokoškolským vzdelaním II.
stupňa.

Žiadame o zaslanie profesijného štruktúrovaného životopisu iba v slovenskom jazyku buď
elektronicky (kliknutím na tlačidlo "Poslať spoločnosti životopis") alebo poštou na adresu:
Kancelária NR SR, Osobný úrad, Nám. Alexandra Dubčeka 1, 812 80 Bratislava.

Všetkým uchádzačom vopred ďakujeme za prejavený záujem a zároveň oznamujeme, že
budeme kontaktovať iba vybraných kandidátov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Požiadavky na zručnosti:
- znalosť princípov sietí a protokolov TCP / IT,
- znalosť správy klientskych operačných systémov Microsoft,
- znalosť správy siete a serverov na Windows server architektúre,
- znalosť služieb DNS, DHCP, MS Active directory,
- znalosť administrácie súborového systému NTFS, ReFS,
- znalosť správy SCCM / MECM server,
- znalosť správy DPM server,
- znalosť správy SQL server,
- znalosť správy Exchange server,
- znalosť správy hyper-v / SDDC,
- znalosť správy periférnych zariadení pre platformu MS Windows,
- znalosť programovania v jazyku Powershell,
- základné znalosti ITIL,
- základné znalosti kybernetickej bezpečnosti,
- schopnosť navrhovať nové riešenia pre zvýšenie dostupnosti IS,
- schopnosť samostatnej práce,
- analytické myslenie,
- komunikatívnosť, trpezlivosť a vytrvalosť,
- tímová spolupráca,
- ochota pracovať aj mimo štandardného pracovného času,
- odolnosť voči záťaži, schopnosť pracovať v časovom strese,
- záujem o informačné technológie, vôľa napredovať a učiť sa nové veci.

Osobitné kvalifikačné predpoklady:
- anglický jazyk (znalosť odbornej terminológie, schopnosť plynule pracovať s anglickými textami).

Kancelária NR SR je služobný úrad zriadený podľa zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku NR SR.
Kancelária NR SR je štátna rozpočtová organizácia.
ID: 4634781  Dátum zverejnenia: 22.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 3 000 EUR/mesiac