Špecialista počítačových systémov (ref. č.: OIT-1/2020)

Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky

Miesto práce
Námestie Alexandra Dubčeka 1, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
921,5 - 1 843 EUR/mesiacPre danú pracovnú pozíciu je stanovená platová trieda 7, čo predstavuje mzdu vo výške 921,50 EUR/mesiac, pričom tarifný plat je stanovený podľa § 4 ods. 7 zákona č. 553/2003 Z. z. a zákona č. 318/2018 Z. z., ktorým sa dopĺňa zákon č. 553/2003 Z. z. a zákon č. 350/1996/Z. z., a na základe počtu rokov praxe. K mzde vo výške 921,50 EUR/mesiac prináleží aj osobný príplatok podľa § 10 zákona č. 553/2003 Z. z, ktorý môže byť priznaný až do výšky 100 % tarifného platu, čo predstavuje mzdu v celkovej výške 1 843,00 EUR/mesiac.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

7.01 Zabezpečovanie chodu a údržby informačného systému.
Samostatná metodická, prieskumná a analytická činnosť, spracúvanie materiálov a podkladov na plánovanie a koncepčnú prácu v odbore knihovníctva a informatiky, budovanie a sprístupňovanie informačných databáz na odbornej úrovni.

Ide o analyticko-metodologickú prácu v oblasti administrácie informačných technológií verejnej správy, zabezpečovania súladu IT procesov s platnou legislatívou, udržiavanie meta informačného systému a podieľanie sa rozvoji a prevádzke informačného systému Kancelárie NR SR. Technické znalosti sú pre uchádzača výhodou. Ide viac o administratívne ako technické miesto.

- stravovanie vo vlastnej jedálni,
- vlastné účelové (rekreačné) zariadenie za zamestnanecké zvýhodnené ceny,
- týždeň dovolenky nad zákonný rámec,
- príspevok na rekreáciu, vianočný príspevok,
- ostatné sociálne výhody vyplývajúce z uzatvorenej Kolektívnej zmluvy.

Uchádzačov si dovoľujeme požiadať o zaslanie štruktúrovaného životopisu výhradne v slovenskom jazyku elektronicky alebo poštou na adresu: Kancelária NR SR, Osobný úrad, Nám. Alexandra Dubčeka 1, 812 80 Bratislava.

Všetkým uchádzačom vopred ďakujeme za prejavený záujem.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Požiadavky na technické znalosti:
- základná znalosť princípov sietí a produktov TCP/IT,
- znalosť služieb DNS, DHCP,
- znalosť administrácie NTFS,
- schopnosť identifikovať technický problém a navrhnúť riešenie,
- znalosť správy siete a serverov na Windows server architektúre,
- základná znalosť klientskych operačných systémov Windows 10 v doménovom prostredí,
- znalosť MS Active directory a Active directory security,
- znalosť bezpečnostnej architektúry Windows server sietí,
- znalosť System center configuration manager.

Požiadavky na všeobecný prehľad
Základný prehľad v legislatíve týkajúcej sa správy informačných technológií vo verejnej správe:
- zákon o kybernetickej bezpečnosti,
- zákon o správe informačných technológií vo verejnej správe,
- výnos o štandardoch ISVS,
• meta informačný systém,
• základná znalosť ITIL,
• znalosť ISO 27000,
• NKIVS.

Požiadavky na zručnosti:
- analytické myslenie,
- schopnosť algoritmicky popísať pracovný proces,
- schopnosť identifikovať technický alebo procesný problém a navrhnúť riešenie,
- schopnosť navrhovať nové riešenia pre zvýšenie dostupnosti IS,
- schopnosť navrhovať optimalizácie existujúcich procesov,
- záujem o informačné technológie, vôľa napredovať a učiť sa nové veci,
- tímová spolupráca.

Osobitné kvalifikačné požiadavky:
- výborná znalosť slovenského jazyka,
- znalosť odbornej terminológie v anglickom jazyku, schopnosť pracovať s anglickými textami.

Kancelária NR SR je služobný úrad zriadený podľa zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku NR SR.
Kancelária NR SR je štátna rozpočtová organizácia.
ID: 3719653  Dátum zverejnenia: 16.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 921,5 EUR/mesiac