Samostatný odborný referent - hlavný účtovník

Kancelária Najvyššieho súdu Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Od 1 400 EUR/mesiacPlatová trieda: 5. až 8. (podľa stupňa najvyššieho dosiahnutého vzdelania). Platové podmienky sa riadia zákonom č. 553/2003 Z. z. a prílohou č. 3 k Nariadeniu vlády SR č. 296/2022 Z. z. Podľa § 10 zákona č. 553/2003 Z. z. možno zamestnancovi priznať osobný príplatok až do 100% platovej tarify najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej je zamestnanec zaradený.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonávanie odbornej a špecializovanej agendy financovania prostredníctvom systému Štátnej pokladnice. Komplexné spracovanie účtovníctva podľa účtov vedených v Štátnej pokladnici. Zaúčtovanie interných dokladov, skladových operácií, investičného majetku, miezd a odvodov. Vypracovanie finančných a účtovných výkazov v zmysle platnej legislatívy. Zostava konsolidovanej účtovnej závierky kapitoly. Práce súvisiace s Centrálnou evidenciou pohľadávok štátu. Komplexná agenda odberateľských faktúr. Vypracovanie podkladov do výročnej správy. Vypracovanie štatistických výkazov za oblasti účtovníctva. Vykonávanie základnej finančnej kontroly v zmysle platnej legislatívy.

• pružný pracovný čas (37,5 hod. týždenne)
• 5 dní dovolenky nad rámec zákona v súlade s kolektívnou zmluvou vyššieho stupňa
• Sick day 4x ročne
• príspevok na stravovanie v plnej výške
• príspevok do DDS
• Multisport karta
• ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy
• možnosť odborného rastu a ďalšieho vzdelávania

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
1. Žiadosť o zaradenie do zamestnania
2. Profesijný štruktúrovaný životopis
3. Fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
4. Čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
5. Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti

Písomnú žiadosť o prijatie do zamestnania spolu s požadovanými dokumentmi môže uchádzač podať služobnému úradu v písomnej forme
a) v listinnej podobe
1. osobne do podateľne služobného úradu
2. podaním na poštovú prepravu na adresu služobného úradu: Kancelária Najvyššieho súdu
Slovenskej republiky, Župné námestie 13, 814 90 Bratislava alebo
b) v elektronickej podobe na elektronickú adresu služobného úradu: [email protected].

Lehota na podanie žiadosti o prijatie spolu s požadovanými dokumentmi v listinnej podobe alebo v elektronickej podobe je do 16. júna 2023 (vrátane).

Predpokladaný termín konania pohovoru je 26. júna 2023 (štvrtok).

Na pohovor budú pozvaní iba uchádzači, ktorí spĺňajú predpoklady na výkon práce vo verejnom záujme na obsadzovanom mieste.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický

Prax na pozícii/v oblasti

účtovníctvo

Počet rokov praxe

5

• znalosť práce s ekonomickým softvérom SOFTIP resp. SAP výhodou
• spoľahlivosť, zodpovednosť, vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu

Kancelária Najvyššieho súdu Slovenskej republiky je štátna rozpočtová organizácia, ktorá plní úlohy spojené s odborným, organizačným, personálnym, ekonomickým, administratívnym a technickým zabezpečením činnosti Najvyššieho súdu Slovenskej republiky podľa zákona č. 757/2004 Z. z. o súdoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov alebo podľa osobitných predpisov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4592264  Dátum zverejnenia: 1.6.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac