Samostatný odborný referent - hlavný účtovník

Kancelária Najvyššieho súdu Slovenskej republiky

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Od 1 400 EUR/mesiacPlatová trieda: 8. Platové podmienky sa riadia zákonom č. 553/2003 Z. z. a prílohou č. 3 k Nariadeniu vlády SR č. 388/2018 Z. z. Podľa § 10 zákona č. 553/2003 Z. z. možno zamestnancovi priznať osobný príplatok až do 100% platovej tarify najvyššieho platového stupňa platovej triedy, do ktorej je zamestnanec zaradený.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonávanie odbornej a špecializovanej agendy financovania prostredníctvom systému Štátnej pokladnice. Komplexné spracovanie účtovníctva podľa účtov vedených v Štátnej pokladnici. Zaúčtovanie interných dokladov, skladových operácií, investičného majetku, miezd a odvodov. Vypracovanie finančných a účtovných výkazov v zmysle platnej legislatívy. Zostava konsolidovanej účtovnej závierky kapitoly. Práce súvisiace s Centrálnou evidenciou pohľadávok štátu. Komplexná agenda odberateľských faktúr. Vypracovanie podkladov do výročnej správy. Vypracovanie štatistických výkazov za oblasti účtovníctva. Vykonávanie základnej finančnej kontroly v zmysle platnej legislatívy.

• pružný pracovný čas (37,5 hod. týždenne)
• 5 dní dovolenky nad rámec zákona v súlade s kolektívnou zmluvou vyššieho stupňa
• Sick day 4x ročne
• príspevok na stravovanie v plnej výške
• príspevok do DDS
• Multisport karta
• ďalšie benefity podľa kolektívnej zmluvy
• možnosť odborného rastu a ďalšieho vzdelávania

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania
2. Profesijný štruktúrovaný životopis
3. Fotokópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
4. Čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu
5. Čestné vyhlásenie o bezúhonnosti

Písomnú žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokumentmi podanú v listinnej podobe je potrebné doručiť na adresu služobného úradu: Kancelária Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, Župné nám. č. 13, 814 90 Bratislava.

Písomnú žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokumentami podanú v elektronickej podobe je potrebné doručiť na elektronickú adresu služobného úradu: [email protected]

Lehota na podanie žiadosti o zaradenie do výberového konania: do 31.05.2022 (vrátane).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický

Prax na pozícii/v oblasti

účtovníctvo

Počet rokov praxe

5

• znalosť práce s ekonomickým softvérom SOFTIP výhodou
• spoľahlivosť, zodpovednosť, vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu

Kancelária Najvyššieho súdu Slovenskej republiky je štátna rozpočtová organizácia, ktorá plní úlohy spojené s odborným, organizačným, personálnym, ekonomickým, administratívnym a technickým zabezpečením činnosti Najvyššieho súdu Slovenskej republiky podľa zákona č. 757/2004 Z. z. o súdoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov alebo podľa osobitných predpisov.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4337036  Dátum zverejnenia: 24.5.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac