Pomocník vo včelárskej a stolárskej prevádzke

Júlia Martinovičová

Miesto práce
Ružomberok
Termín nástupu
ihneď
600 - 1 000 EUR/mesiacZákladná zložka mzdy 600,00 EUR/mesiac + pohyblivá zložka a príplatky podľa samostatnosti a výkonu do cca. 400,00 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Uvedomujeme si, že skúsených včelárov je veľmi málo. Preto nehľadáme nevyhnutne skúseného včelára. My hľadáme človeka, ktorý nemusí mať prax so včelami, ale má chuť sa učiť a zároveň má zodpovedný prístup aj kladný vzťah ku včelám i k práci.

- pomoc včelárovi - pomoc pri budovaní včelníc, vykonávanie ošetrovateľských zásahov vo včelstvách na všetkých včelniciach (vo vzdialenosti cca. 20 - 50 km od Ružomberka) a to podľa pokynov včelára (kontrola včelstiev, prekladanie rámikov/nadstavkov, kŕmenie, ošetrovanie, evidencia)
- pomoc pri kočovaní - nakladanie úľov, preprava a vykladanie
- pomoc pri medobraní - odnímanie a zvážanie medníkov, práca v medárni
- pomoc (neskôr i samostatná práca) vo včelárskej/stolárskej dielni a to najmä s drevom, voskom (čiastočne kovom) - kompletovanie rámikov, práca s voskom (stopenie, odlievanie medzistienok), dezinfekcia úľov, neskôr výroba úľových zostav a ďalších výrobkov z dreva (podstavce, kuríny, koterce, králikárne, i drobné drevené stavby a p.).
- pomoc pri odbyte produktov - rozvoz produktov, pomoc na trhoch (neočakávame schopnosť produkty priamo predávať, ale aspoň vypomôcť pri ich predaji na trhoch - doviesť, rozložiť a zbaliť stánok, rozložiť a zbaliť tovar, postrážiť stánok v prípade potreby...)
- pomoc pri postupnom budovaní a prevádzke malého gazdovstva s ďalšími zvieratami - príležitostné práce rôzneho druhu, napr. kosenie a úprava pozemkov, príležitostná výsadba a sadové úpravy, budovanie ohrád a prístreškov pre zvieratá, zabezpečovanie krmiva, kŕmenie a ošetrovanie zvierat, ďalšie pomocné práce podľa potreby a v závislosti od rozvoja gazdovstva.

Treba počítať i s občasnou (nepravidelnou) prácou cez víkend a prácou na rôznych miestach (dielňu máme zatiaľ v Ružomberku, časť prác budeme vykonávať i v Liptovskej Lúžnej, resp. v Liptovských Revúcach, včelnice máme a budujeme v okruhu 20 - 50 km od Ružomberka).

- jedinečná, nevšedná a veľmi zaujímavá práca
- žiaden stereotyp (u nás sa stále niečo deje)
- dobrý kolektív, ktorý vie oceniť spolupatričnosť a ťahať za jeden povraz,
- stravné lístky v hodnote 4 EUR,
- 5 týždňov dovolenky.

V prípad záujmu nám zašlite váš životopis so žiadosťou o zamestnanie a súhlasom na spracovanie osobných údajov. Tieto dokumenty zašlite e-mailom na:

[email protected],

alebo (len ak e-mail nepoužívate) aj poštou na

dielňa Stopky n.o. - areál Kinekusu
Bystrická cesta 2168
034 01 Ružomberok

V životopise nezabudnite uviesť, či máte vodičský preukaz, aký, ako dlho a koľko kilometrov cca. najazdíte ročne, prípadne, či máte skúsenosti s prácou so včelami (nie je podmienkou), s inými zvieratami, akými, alebo s prácou s drevom a p. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a to telefonicky (+421-915-732123), alebo e-mailom ([email protected]).

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

výhodou (nie však nutnosťou) je poľnohospodárske, resp. technické zameranie

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Vlastnosti:
- Pracovitosť,
- zodpovednosť,
- praktickosť,
- samostatnosť,
- spoľahlivosť.

Zručnosti:
- zručný vodič,
- manuálna zručnosť s dôrazom na presnosť.

Záľuba vo fotografovaní, prípadne tesárske zručnosti môžu byť výhodou.

Uchádzač samozrejme nesmie mať strach z včiel a alergiu na včelie bodnutie. Tiež nie sú vhodný uchádzači s alergiou na peľ a prach, ako aj uchádzači so zdravotným obmedzením znemožňujúcim dlhodobo dvíhať ťažšie bremená.

Ako súkromne hospodáriaca roľníčka pôsobím najmä v oblasti Dolného Liptova, pričom sa zaoberám včelárstvom. Pracujem aj na zriadení spracovateľskej prevádzky (na produkciu ochutených medov, medoviny, iných potravín i kozmetiky s medu), ako aj na zriadení malej pridruženej stolárskej výroby so zameraním na včelárske potreby.

S manželom chceme časom vytvoriť malé rodinné gazdovstvo s neveľkým počtom, no veľkou rozmanitosťou zvierat (hydina, králiky, kozy, ovce, možno i kravy, kone a p.), ktoré by svojimi zdravými produktami zásobovalo (tzv. debničkovým spôsobom) rodiny z väčších miest.
ID: 3638583  Dátum zverejnenia: 8.4.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 600 - 1 000 EUR/mesiacZákladná zložka mzdy 600,00 EUR/mesiac + pohyblivá zložka a príplatky podľa samostatnosti a výkonu do cca. 400,00 EUR/mesiac