Konzultant / Business analytik

IPESOFT, s.r.o.

Miesto práce
Žilina
Termín nástupu
1.11.2018
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
1 500 EUR + možná ročná prémia v rámci bonusového systému spoločnosti

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do našej spoločnosti Ipesoft, ako popredného dodávateľa komplexných IT riešení pre energetiku a priemyselné podniky, hľadáme konzultantov / analytikov, ktorí sa budú podieľať na vývoji multifunkčného informačného nástroja pre obchodovanie s energetickými komoditami – IPESOFT SELT.

Produkt IPESOFT SELT je komplexný nástroj na obchodovanie na trhoch s elektrinou, plynom a komoditami, na riadenie a optimalizáciu finančných operácií a komplexné riadenie rizík. Poskytuje všetky informácie v štruktúrovanej a logickej podobe, okamžite využiteľnej pre kvalifikované riadiace rozhodnutia.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:

• analýza business / užívateľských požiadaviek na rozvoj aplikácií pre energetický trh,
• špecifikácia požiadaviek, nasadzovanie a customizácia riešení,
• participovanie na príprave technických špecifikácií,
• konzultácie so zákazníkom / analyzovanie problémov a podpora pri odstraňovaní užívateľských a softvérových chýb,
• podieľanie sa na tvorbe dokumentácie k vytvorenému softvéru,
• definovanie scenárov pre testovanie / testovanie funkčnosti so zákazníkom,
• účasť na riešení podpory softvérových aplikácií prevádzkovaných u zákazníka,
• prezentácie pre potenciálnych zákazníkov,
• návštevy u zákazníka: osobná a elektronická komunikácia so zákazníkmi.

Očakávajú sa služobné cesty v rámci SR aj zahraničia.

• práca v stabilnej spoločnosti pôsobiacej na trhu viac ako 25 rokov,
• príjemné pracovné prostredie,
• flexibilný pracovný čas,
• motivačný systém zamestnaneckých benefitov,
• firemné akcie, podpora športových a kultúrnych podujatí.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

informačné technológie, prípadne ekonomické vzdelanie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Základné / ekonomické znalosti:
• skúsenosti s energetickým trhom (vítané),
• znalosť obchodných procesov (ponukovanie, zmenový proces, kontrakt management, fakturácia, vysporiadanie),
• znalosť fakturačného procesu (platobné kalendáre, daňové doklady, faktúry, opravné doklady),
• základná znalosť zákona o DPH,
• znalosť energetického veľkoobchodného trhu (vítaná),
• znalosť procesov spojených s dodávkou koncovým zákazníkom v energetickom sektore (vítaná),
• znalosť technickej špecifikácie pre výmenu dát s distribučnými spoločnosťami – TŠVD (vítaná),

Počítačové znalosti - programátor:
• základná znalosť vo vytváraní SQL dotazov a scriptov, skúsenosti s SQL reportovacím nástrojom / BI,
• schopnosť orientovať sa v entitno-relačných diagramoch (vítaná),
• schopnosť základnej práce na úrovni makro / skriptovacieho jazyka (Visual Basic for Applications pre Excel / Word), skúsenosť s jeho aktívnym použitím v rámci predchádzajúcich projektov (vítaná),

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
• odolnosť voči stresovým situáciám,
• aktívna komunikácia / stretávanie sa so zákazníkmi,
• schopnosť teamovej práce (tímový duch),
• komunikatívnosť a prezentačné schopnosti,
• spoľahlivosť a zodpovedný prístup k práci,
• loajalita k teamu a firme,
• schopnosť riešiť problémy, mať analytické myslenie a ochotu vzdelávať sa,
• schopnosť pracovať s technickými špecifikáciami pre tvorbu a integráciu SW riešení,
• orientácia sa v legislatíve a sledovanie zmien.

Spoločnosť IPESOFT dodáva inovatívne softvérové riešenia umožňujúce radikálne optimalizovať výrobné procesy. Vyjadrením dôvery významných firiem našej spoločnosti je skutočnosť, že v portfóliu našich zákazníkov sú firmy ako U.S.Steel Košice, Slovenský plynárenský priemysel, Slovenské elektrárne, Slovnaft, Stredoslovenská energetika, ČEZ, ŽSR, EPS Belehrad a ďalšie významné výrobné a energetické podniky.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Adresa spoločnosti

IPESOFT spol. s r.o.
Bytčická 2
010 01 Žilina
ID: 3496226   Dátum zverejnenia: 19.9.2018   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   1 500 EUR + možná ročná prémia v rámci bonusového systému spoločnosti