Hľadáme lektorov slovenského jazyka pre cudzincov

International Organization for Migration (IOM)

Miesto práce
Trenčín
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády), živnosť
Termín nástupu
asap
18 EUR/hod.Mzdové podmienky: 18 EUR/45min (45 min. vyučovacia hodina prezenčne, alebo online) Miesto výkonu práce: Trenčín

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavné zodpovednosti:
Úspešní kandidáti budú zodpovední za výučbu slovenského jazyka a realizáciu prezenčných alebo online kurzov pre cudzincov. V prípade záujmu budú mať úspešní uchádzači možnosť zaškolenia. Ďalšie informácie budú uchádzačom poskytnuté v rámci výberového procesu.

Pracovná náplň:
- Lektorská a vzdelávacia činnosť prezenčne alebo online;
- Obsahová príprava kurzov slovenského jazyka a základnej sociokultúrnej orientácie pre cudzincov;
- Príprava plánu výučby;
- Príprava učebných podkladov a pomôcok;
- Hodnotenie procesu výučby;
- Získavanie spätnej väzby od účastníkov kurzov slovenského jazyka.

Názov pracovnej pozície: Lektor/lektorka slovenského jazyka pre cudzincov

Miesto výkonu práce: Trenčín

Termín nástupu: Dohodou (ihneď alebo priebežne v roku 2023)

Typ zmluvy: Konzultantský kontrakt, zmluva na dobu určitú, s možnosťou predĺženia

Mzdové podmienky: 18 EUR/45min (45 min. vyučovacia hodina prezenčne, alebo online)

Pracovný úväzok: Dohodou

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania: Priebežne

Medzinárodná organizácia pre migráciu IOM, úrad v Slovenskej republike, hľadá záujemcov o pozíciu lektor/lektorka slovenského jazyka formou prezenčnej alebo online výučby. Úspešní kandidáti budú zodpovední za výučbu slovenského jazyka pre cudzincov v rámci aktivít Migračného informačného centra IOM (MIC).

MIC je poradenské centrum Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) v SR, ktoré od roku 2006 poskytuje komplexné služby cudzincom v oblasti právneho, sociálneho a pracovného poradenstva, podporuje ich ďalšie vzdelávanie a rekvalifikáciu, ako aj ich inklúziu na trh práce a do spoločnosti. Informácie o činnosti centra môžete nájsť na webovej stránke www.mic.iom.sk.
Popis kurzov slovenského jazyka:
Kurzy slovenského jazyka, ktoré organizuje MIC IOM sú nízko-prahové konverzačné kurzy pre väčšie skupiny účastníkov (cca 25-30 ľudí, veľkosť skupiny sa môže meniť aj počas trvania kurzu). Kurzy slúžia ako prvý kontakt cudzincov so slovenským jazykom.
Výučba prebieha v trojmesačných cykloch, spravidla 2-krát do týždňa v trvaní 90 minút (2 vyučovacie hodiny). Hodiny sú vedené s využitím interaktívnych metód výučby, počas ktorých sa kladie dôraz najmä na konverzáciu a situácie z bežného života. Kurzy sú prepojené so základnou sociokultúrnou orientáciou o živote na Slovensku.

POSTUP K VÝBEROVÉMU KONANIU:
V prípade Vášho záujmu o pracovnú pozíciu, zašlite svoj životopis a motivačný list v slovenčine na adresu [email protected].
Do predmetu e-mailu prosím uveďte: Lektor slovenského jazyka pre cudzincov.
Kontaktovaní budú iba vybraní kandidáti, ktorí budú pozvaní na osobný pohovor.

Ponuka podlieha potvrdeniu, že uchádzač je zdravotne spôsobilý na prácu, má právo na pobyt a právo pracovať v mieste výkonu služby a v prípade potreby overenie pobytu.

V rámci povinného lekárskeho potvrdenia o nástupe do služby sa od uchádzačov bude vyžadovať, aby predložili doklad o úplnom očkovaní proti COVID-19.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Prax na pozícii/v oblasti

učiteľstvo, pedagogika alebo andragogika

Požadovaná kvalifikácia, skúsenosti a zručnosti:
- Skúsenosť s výučbou slovenského jazyka pre cudzincov – 2 roky - podmienkou
- Znalosť ruského alebo ukrajinského jazyka - výhodou

- Absolvent VŠ humanitného smeru učiteľstvo, pedagogika alebo andragogika – výhodou;
- Skúsenosť s alternatívnymi metodikami výučby slovenského jazyka ako cudzieho jazyka – výhodou;
- Skúsenosť so zážitkovými metodikami výučby – výhodou;
- Znalosť anglického jazyka – výhodou;
- Počítačové zručnosti: MS Office mierne pokročilý;
- Znalosť používania komunikačnej platformy Teams a Zoom;
- Vodičský preukaz skupiny B – výhodou.

IOM as an inter-governmental organization collaborates with partners from the international community that its helping hand is available in any place where migration services are needed. As set forth in its Statute, IOM priorities are mainly as follows:

Putting in place the conditions for the organised transfer of migrants for whom existing options are not sufficient or those who are unable to move without help, to countries suitable for this type of migration.

Managing the organised transfer of refugees, exiles and other individuals in need of international migration services on behalf of whom IOM is in the position to enter into necessary agreements with countries in question including those upon request receiving migrants, and in keeping with existing agreements between IOM and other countries, to render migration services such as recruitment, selection, medical examinations, placement, activities facilitating reception and integration, advisory services and other assistance falling under the competence of IOM.

Upon request by the individual states, to render the desired migration services in collaboration with other international organizations with the aim of assisting in the process of voluntary transfer of migrants including voluntary repatriation.

To provide individual states, international and other organizations the optimum conditions for sharing views and experience and for mutual co-ordination of their efforts in addressing the problem of international migration.
In accomplishing its mission, IOM also collaborates with international organizations involved in issues of migration, both government and extra-government. In doing so, IOM has promoted mutual coordination of the relevant international activities. Such collaboration is done with mutual respect and with regard to the powers of respective organizations.
ID: 4504679  Dátum zverejnenia: 22.9.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 18 EUR/hod.