Poradkyňa poverená vedením Národnej linky pre ženy zažívajúce násilie

Inštitút pre výskum práce a rodiny

Miesto práce
Špitálska 25-27, Bratislava
Termín nástupu
1.8.2022
Mzdové podmienky (brutto)
1 400 EUR/mesiacPlat v zmysle zákona 553/2003 Z.z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• poskytuje dostupnú a ľahko prístupnú krízovú pomoc prostredníctvom telekomunikačných technológií poskytovaním základného sociálneho poradenstva podľa špecifických potrieb cieľovej skupiny a individuálnych potrieb volajúcich

Poradkyňa pri odbornej činnosti najmä:
• posúdi povahu aktuálnej situácie: identifikácia násilia, odhad nebezpečenstva, posúdenie ostatných relevantných okolností
• poskytne základné informácie o možnostiach riešenia
• odporúča a motivuje pre kontaktovanie ďalšej odbornej pomoci a ochrany, vrátane špecifických služieb pre ženy
• sprostredkuje ďalšiu odbornú pomoc a ochranu, vrátane špecifických služieb pre ženy

V rámci poverenia vedením Národnej linky pre ženy:
• zabezpečuje administratívne činnosti súvisiace s prevádzkou NLŽ, najmä predkladá plán zmennosti prevádzky a zodpovedá za jeho plnenie v súlade s projektom
• spracováva podklady k personálnej agende v súvislosti s prevádzkou NLŽ, vrátane evidencie a kontroly pracovnej dochádzky
­ navrhuje na schválenie plán pracovného voľna a služobných ciest poradkýň na národnej linke
­ zodpovedá za prevádzku technického zabezpečenie linky a pravidelnosť štatistických výstupov
- navrhuje na schválenie plán supervízie a vzdelávania poradkýň na národnej linke a organizuje jeho plnenie

- príspevok do 3. piliera ,
- týždeň dovolenky naviac,
- 1 deň - regeneračné voľno za štvrťrok,
- externá supervízia,
- ďalšie sociálne výhody v zmysle uzavretej Kolektívnej zmluvy.

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady a postup pre účasť vo výberovom konaní:
- e-mailovú správu s predmetom pracovnej pozície, v ktorej uvediete krátku žiadosť o zaradenie do VK,
- motivačný list,
- životopis vo formáte EUROPASS s uvedením referencií,
- doklad o odbornej praxi v oblasti páchaného násilia minimálne 5 rokov.
Vyhradzujeme si právo kontaktovať len uchádzačov, ktorí spĺňajú vyššie uvedené podmienky a boli vybraní do užšieho výberu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, psychológia,

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

5

Požadované skúsenosti a schopnosti:
• znalosť problematiky rodovo podmieneného násilia páchaného na ženách
• prax s organizáciou a zabezpečením vzdelávania a supervízie
• prax v riadení tímu a organizácii práce tímu

Jazykové znalosti: Dobrá znalosť angličtiny v hovorenej aj písomnej podobe aspoň na úrovni B1 podľa Common European Framework of Reference for Languages
Iný jazyk EÚ výhodou

Počítačové zručnosti a iné kompetencie:
• MS Office
• schopnosť samostatne organizovať prácu a riadiť tímovú spoluprácu
• komunikačné a prezentačné zručnosti
• skúsenosti s projektovým riadením výhodou
• MS Office

Požadované vzdelanie: VŠ II. st. v odbore sociálna práca, psychológia alebo odbore sociálne služby a poradenstvo alebo VŠ I. st. v odbore sociálna práca, psychológia alebo odbore sociálne služby a poradenstvo
Dĺžka a druh praxe: Pri VŠ II. st. minimálne 5 rokov praxe poradenstva v oblasti násilia na ženách a v rodinách alebo pri VŠ I. st. minimálne 15 rokov praxe poradenstva v oblasti násilia na ženách a v rodinách

Výskum v oblasti sociálnej politiky (práca a zamestnanosť, rodinná a sociálna politika, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci). Viac informácií na www.ivpr.gov.sk

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4357001  Dátum zverejnenia: 16.6.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac