Mzdový/á účtovník/čka-personalista/ka

Inštitút pre výskum práce a rodiny

Miesto práce
Župné námestie 5/6, Bratislava
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

MZDOVÁ AGENDA:
- mesačné spracovanie a zúčtovanie miezd v systéme SAP HR-PY (mzdový modul) zamestnancov/kýň a dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru,
- riešenie problémov a zadávanie nových prípadov do systému SAP – konzultácie so systémovým technikom,
- práca v IS Štátnej pokladnice – kontrola mesačného zúčtovania miezd,
- spracúvanie prehľadov, výkazov a štatistík pre účely systému Štátnej pokladnice a Štatistického úradu SR a na základe požiadaviek zriaďovateľa,
- zabezpečovanie styku s finančným úradom – mesačné a ročné hlásenia,
- vystavovanie potvrdení o príjmoch zamestnancov zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň a o daňovom bonuse,
- ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti,
- mesačné, ročné hlásenia do zdravotných poisťovní a sociálnej poisťovne,
- príprava mzdových podkladov pre riadenie kontrahovaných výskumných projektov,
- príprava mesačných reportov čerpania mzdových prostriedkov,
PERSONÁLNA AGENDA:
- uzatváranie a rozväzovanie pracovno-právnych vzťahov pre kontrahované výskumné a ekonomické činnosti zriaďovateľom (pracovné pomery + dohody o prácach vykonávaných mimo pracovný pomer),
- sledovanie ich platnosti,
- vedenie personálnej databázy a osobných spisov zamestnancov pracujúcich na pracovný pomer v papierovej aj elektronickej forme v systéme SAP HR-PA (personálny modul),
- vedenie personálnej databázy a osobných spisov zamestnancov pracujúcich na Dohody o prácach vykonávaných mimo pracovný pomer v papierovej aj elektronickej forme v systéme SAP HR-PA (personálny modul),
- zaraďovanie zamestnancov pracujúcich na pracovný pomer do platovej triedy a stupňa podľa odpracovanej odbornej praxe v zmysle Zákona 553/2003 Z. z.,
- vedenie evidencie uchádzačov o zamestnanie,
- zabezpečovanie styku so zdravotnými poisťovňami a sociálnou poisťovňou (prihlasovanie a odhlasovanie zamestnancov pracujúcich na pracovný pomer a na dohody o prácach vykonávaných mimo pracovný pomer),
- vyhľadávanie a spolupráca pri výbere potenciálnych uchádzačov o pracovné miesto, zadávanie neobsadeného miesta do personálnej agentúry resp. zadávanie voľného miesta do printového média
- vedenie evidencie vzdelávacích aktivít zamestnancov/kýň ,
- spolupráca s riaditeľom pri tvorbe personálnej politiky,
- spolupráca pri kolektívnom vyjednávaní,
- vykonávanie komplexnej administratívy spojenej s uplatňovaním zamestnaneckých vzťahov.

- pružný pracovný čas,
- príspevok na DDS- III. pilier - pevnou sumou v zmysle KZ
- štvrťročne pracovné voľno nad rámec ZP v zmysle Kolektívnej zmluvy,
- vzdelávanie,
- týždeň dovolenky naviac,
- osobný príplatok od prvého dňa po nástupe do pracovného pomeru.

Vyhradzujeme si právo kontaktovať len uchádzačov/ky ktorí/é spĺňajú všetky naše uvedené požiadavky.
Žiadosti spolu s motivačným listom, životopisom vo formáte europass a scanom dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní zasielajte na nižšie uvedenú mailovú adresu.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Ostatné znalosti

Mzdové účtovníctvo - Expert
Personalistika - Expert
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
SAP - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

spracovania miezd (dohody-pravidelný aj nepravidelný príjem); znalosť Zákonníka práce;

Počet rokov praxe

2

- organizovanie a plánovanie práce,
- komunikácia (jednanie s ľuďmi),
- tímová práca,
- analyzovanie a riešenie problémov,
- pružnosť v myslení,
- samostatnosť,
- finančná a ekonomická gramotnosť,
- samostatnosť spracovávať mzdy v systéme SAP,
- znalosť spracovania dohôd s nepravidelným príjmom.

Výskum v oblasti sociálnej politiky (práca a zamestnanosť, rodinná a sociálna politika, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci). Viac informácií na www.ivpr.gov.sk

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3937561  Dátum zverejnenia: 14.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac