Referentka odbytu/pomocná účtovníčka

Inform lib, s.r.o.

Miesto práce
Bratislavská 12, Žilina
Termín nástupu
jún 2020
770 - 1 000 EUR/mesiacročný priemer po zapracovaní 900,- EUR za mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Účtovníctvo:
- kontrola došlých dokladov po formálnej a obsahovej stránke, ich stotožnenie so skladovou evidenciou a zaúčtovanie
- kontrola vystavených dokladov a ich následné zaúčtovanie
- evidovanie bankových výpisov na týždennej báze do účtovníctva
- sledovanie splatností a vykonanie a zúčtovanie úhrad došlých tuzemských i zahraničných faktúr
- správa pohľadávok - zasielanie upomienok, vystavovanie platobných rozkazov
- vedenie prevádzky vozidiel, spracovanie cestovných príkazov
- prvotné spracovanie podkladov na mzdy
- evidovanie a účtovanie bločkov do podvojného, aj jednoduchého účtovníctva
- vystavovanie pokladničných dokladov vo virtuálnej pokladni a ich účtovanie
- výlistovanie mesačnej réžie
:-) Ak by Vás zaujímala podrobnejšia špecifikácia práce nájdete ju na odkaze: https://docs.google.com/document/d/1bE1TeZqqVFhGKO8tfBPdFvxijijlb6ZJ-3NTVvRbSpI/edit

Odbyt:
- zaskladňovanie došlého tovaru
- vystavovanie faktúr k hláseniam odberateľov, kontrola zasielania a stavu dodávateľských komisií, odsúhlasovanie skladov komisionárov
- zasielanie žiadostí o vrátenie tovaru komisionárom a ich dofakturácia po stanovenom termíne
- zasielanie hlásení predaja dodávateľom a stotožnenie došlých faktúr
- starostlivosť o pridelených dodávateľov – zasielanie objednávok, aktualizácia dostupnosti titulov

- dlhodobá perspektíva vo firme s 25 ročnou tradíciou
- samostatná, širokospektrálna práca v zaujímavom segmente, možnosť odborného rastu - neformálne pracovné prostredie (otvorená komunikácia, pragmatické rozhodovanie, individuálne kompetencie)
- literatúra za veľkoobchodné ceny
- príspevok na stravné lístky (v hodnote 5,30 €) zo sociálneho fondu
- po ukončení skúšobnej lehoty mesačný príspevok na doplnkové dôchodkové pripoistenie
- darček k pracovnému výročiu
- dobrá dostupnosť (10 min. peši od vlakovej stanice), vyhradený parkovací box pre motoristov :-)

V prípade, že Vás pozícia zaujala, ďakujeme za zaslanie Vášho životopisu. Motivačný list poteší :-). Zároveň si Vám dovoľujeme navrhnúť doplnenie informácii, ktoré v ňom prípadne obsiahnuté nie sú a považujete ich za relevantné, do dotazníku na adrese: http://www.inform-za.sk/volne-miesta, nakolko sa domnievame, že nám pomôžu komplexnešie posúdiť Vaše predpoklady, požiadavky a očakávania. Uchádzačov s vyplneným dotazníkom budeme kontaktovať telefonicky. Finalisti sa zúčastnia 2. výberového kola.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Jednoduché účtovníctvo - Pokročilý
Skladové hospodárstvo - Základy
Dôraz na detaily - Pokročilý
Gmail - Pokročilý
Microsoft Excel - Expert

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

2

Počet rokov praxe

2

- systémové myslenie, optimalizácia činností, - zodpovednosť, samostatnosť, dôslednosť, precíznosť
- samostatné plánovanie a sledovanie termínov
- účtovný program MRP a bydlisko do 15 km od Žilina výhodou

Knižná distribúcia s 25-ročnou celoslovenskou pôsobnosťou a rastúcim podielom na českom trhu, prevádzkujúca velkoobchodný portál: b2b.inform-za.sk a knižný e-shop pre koncových zákazníkov: www.daryzivota.sk

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 3913572  Dátum zverejnenia: 19.5.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 770 EUR/mesiac