Expert/-ka v rámci národného projektu Podpora rozvoja a dostupnosti terénnej opatrovateľskej služby

Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Miesto práce
Slovensko (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
28,15 EUR/hod.- Expert II: 28,15 € brutto/hodina - Expert III: 38 € brutto/hodina

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Náplňou práce expertov bude vytvorenie analýzy možností obce poskytnúť alebo zabezpečiť opatrovateľskú službu. Analýza bude vychádzať z výsledkov a odporúčaní expertnej a evaluačnej činnosti realizovanej v rámci národného projektu Podpora opatrovateľskej služby a bude špecificky zameraná na identifikovanie kritérií pre posúdenie možností poskytovania alebo zabezpečenia opatrovateľskej služby obcou a identifikovanie finančných možností obcí na zabezpečenie opatrovateľskej služby v rámci existujúcich systémov.

Link na expertné a evaluačné správy: https://www.ia.gov.sk/nppos/o-projekte/dokumenty/
Link na webovú stránku projektu: https://www.nptos.gov.sk/

Hlavnou náplňou práce expertov bude:
Každý z expertov spracuje samostatnú časť expertnej správy a to vrátane analýzy spracovávanej oblasti a návrhu riešení. Jednotlivé časti budú následne v súčinnosti s garantom odborných aktivít skompletizované. Experti budú jednotlivé kroky konzultovať s riadiacim tímom a so sekciou sociálnej a rodinnej politiky MPSVR SR. Experti budú v rámci analýzy súčasného stavu vykonávať pracovné stretnutia/návštevy relevantných inštitúcií a v prípade potreby aj obcí a miest poskytujúcich/neposkytujúcich opatrovateľskú službu, získavať poznatky z oblasti poskytovania opatrovateľskej služby a jej financovania. Súčasťou práce expertov bude aj analýza súčasného legislatívneho prostredia v oblasti poskytovania sociálnych služieb v podmienkach miestnej a územnej samosprávy ako aj analýza rozpočtov obcí do 1000 obyvateľov. Experti získané poznatky a skúsenosti zo všetkých oblastí vyhodnotia a vytvoria Analýzu možností obce poskytnúť alebo zabezpečiť opatrovateľskú službu.
Očakáva sa, že experti budú z rôznych oblastí so zameraním na:
- financovanie obcí, nastavovanie rozpočtov obcí a pod., predpokladá sa celkový prehľad v oblasti financovania verejnej správy a financovania sociálnych služieb;
- právnu prax pri tvorbe legislatívy pre oblasť štátnej a verejnej správy, sociálnu oblasť
- sociálne služby/opatrovateľskú službu a pod.

IA MPSVR SR sa zameriava na zníženie sociálneho vylúčenia znevýhodnených skupín obyvateľstva prostredníctvom financovania projektov na zvýšenie zamestnanosti a rozvoj lokálnej infraštruktúry v chudobných regiónoch. V Implementačnej agentúre sme kolektív, kde môžete načerpať energiu a kreativitu od mladých a skúsenosti a nadhľad od starších. Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, ktorý umožňuje skĺbiť prácu, rodinu aj koníčky. Päť dní dovolenky navyše, príspevok na DDS alebo MultiSport kartu sú len niektoré z benefitov, ktoré ponúkame. Našim záujmom je aj Váš profesionálny rozvoj v oblastiach súvisiacich s Vašou pracovnou náplňou. So súhlasom priameho nadriadeného môžete absolvovať rôzne vzdelávacie aktivity alebo odborné konferencie.
Ak Vám v komerčnom sektore chýba „pridaná hodnota“, ktorá robí zo zamestnania poslanie a máte chuť spraviť niečo pre svoju krajinu – u nás to nájdete.
A ak Vám zostane čas a chuť medzi prácou a rodinou, radi Vás „využijeme“ v našom tíme Spoločenskej zodpovednosti.
IA MPSVR SR je držiteľom certifikátu EFQM Committed to Excellence.

Informácie o výberovom konaní

Miesto výkonu práce:
- územie celej Slovenskej republiky

Termín nástupu:
- dohodou

Druh pracovného pomeru:
- dohoda o vykonaní práce/maximálne 200 hodín

Počet voľných pracovných miest:
• Expert II: 1
• Expert III: 2

Očakávaný je výber najmenej 3 expertov pri nenaplnení maximálneho počtu hodín (200/ expert) je možné na jedno miesto prijať viacero expertov

Informácie o výberovom konaní:
Uchádzači/uchádzačky pošlú do 15.07.2020 v slovenskom jazyku Žiadosť o prijatie do zamestnania (ďalej len „Žiadosť“). Povinnými prílohami Žiadosti sú:

1. Motivačný list,
2. Podpísaný profesijný životopis vo forme Europass v slovenskom jazyku (údaje o priebehu zamestnaní musia byť uvedené vo formáte minimálne od: MM/RRRR do MM/RRRR ), odporúčame uviesť aj prípadnú publikačnú činnosť uchádzača.- iné formáty životopisov nie sú akceptované,
3. Kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
4. Doklad preukazujúci odbornú prax v požadovanom rozsahu (potvrdenie zamestnávateľa o dĺžke odbornej praxe, akceptovateľné sú aj napr. pracovné zmluvy s náplňami činnosti v relevantnej oblasti, čestné prehlásenie a výpis zo živnostenského registra v prípade SZČO a pod.)

Uvedenú Žiadosť spolu s jej povinnými prílohami uchádzač pošle e-mailom na adresu:

[email protected]

alebo doručí na nasledujúcu korešpondenčnú adresu:

Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR
Nevädzová 5
814 55 Bratislava

s označením „Výberové konanie pre NP TOS“

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Internet Explorer - Pokročilý

Počet rokov praxe

4

Expert II:
- ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa
- požiadavka na relevantnú odbornú prax súvisiacu s niektorou z oblastí expertnej činnosti 4 – 10 rokov v niektorej z oblastí - sociálna práca, psychológia, právo, sociálne služby a poradenstvo, verejná politika, verejná správa, pedagogické zameranie, ekonomika a manažment, podnikanie, právo a legislatíva, štatistika a analýzy

Expert III:
- požiadavka na relevantnú odbornú prax súvisiacu s niektorou z oblastí expertnej činnosti viac ako 10 rokov v niektorej z oblastí - sociálna práca, psychológia, právo, sociálne služby a poradenstvo, verejná politika, verejná správa, pedagogické zameranie, ekonomika a manažment, podnikanie, právo a legislatíva, štatistika a analýzy

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
- samostatnosť, flexibilita, spoľahlivosť, zodpovednosť, komunikatívnosť, asertivita, schopnosť pracovať v tíme, schopnosť riešiť konflikty

Implementačná agentúra MPSVR SR sa zameriava na zníženie sociálneho vylúčenia znevýhodnených skupín obyvateľstva prostredníctvom financovania projektov na zvýšenie zamestnanosti a rozvoj lokálnej infraštruktúry v chudobných regiónoch.
V Implementačnej agentúre sme kolektív, kde môžete načerpať energiu a kreativitu od mladých a skúsenosti a nadhľad od starších.
Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, ktorý Vám umožňuje skĺbiť prácu, rodinu aj koníčky. Päť dní dovolenky navyše, príspevok na DDS alebo MultiSport karta sú len niektoré z benefitov, ktoré ponúkame.
Našim záujmom je aj Váš profesionálny rozvoj v oblastiach súvisiacich s Vašou pracovnou náplňou. So súhlasom priameho nadriadeného môžete absolvovať rôzne vzdelávacie aktivity alebo odborné konferencie.
Ak Vám v komerčnom sektore chýba „pridaná hodnota“, ktorá robí zo zamestnania poslanie a máte chuť spraviť niečo pre svoju krajinu – u nás to nájdete !
KZ 2023 https://www.crz.gov.sk/zmluva/7319316/

Aké atraktívne benefity Vám ponúkame?

- Zaujímavé finančné ohodnotenie
- Stravný lístok vo výške 6,80 EUR/odpracovaný deň
- Pružný 7,5 hodinový pracovný čas
- Dovolenka navyše až v rozsahu 5 dní
- Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie min. 50,- € mesačne
- Finančný príspevok pri narodení dieťaťa, na osobnú regeneráciu, multisport kartu
- Pracovné voľno, nad rámec dovolenky, na činnosti a aktivity spoločenskej zodpovednosti.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti:
Verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3924159  Dátum zverejnenia: 15.6.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 28,15 EUR/hod.