Odborný účtovník

Hornonitrianske bane Prievidza, a.s. v skratke HBP, a.s.

Miesto práce
Matice slovenskej 10, Prievidza
Termín nástupu
dohodou
800 €/ mesiac + prémie (výsledná mzda je dohodou v závislosti od odbornosti a skúseností)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonáva samostatne odbornú účtovnícku a kontrolnú prácu vyžadujúcu znalosť teórie a praxe evidovania, triedenia, preverovania a rozborov jednotlivých účtovných transakcií v súlade s platnými predpismi, účtovnou metodikou spoločností, účtovnými osnovami a súvisiacimi účtovnými a daňovými pravidlami a predpismi. Samostatne zabezpečuje účtovnícke práce. Účtovanie faktúr, bankových výpisov, pokladní, interných dokladov, skladov (Typ A) a činnosti súvisiace s vedením účtovníctva.

- dátum nástupu možný dohodou
- plný pracovný úväzok (37,5 hod./týždeň)
- možnosť priznania pevnej nadstavby k základnému platu,
- 32 % prémie,
- príplatky v zmysle Zákonníka práce,
- pružný pracovný čas (možnosť voľby začiatku a konca pracovnej doby)
- doplnkové dôchodkové poistenie

Informácie o výberovom konaní

Nástup možný dohodou.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

obchodná akadémia

Počet rokov praxe

2

Znalosť účtovnej a daňovej legislatívy SR (zákon o účtovníctve, postupy účtovania, daňové zákony), znalosť MS Office (Word, Excel, Outlook). Skúsenosť s komplexným vedením účtovníctva firmy.
Osobnostné predpoklady: spoľahlivosť, iniciatívnosť, analytické myslenie, precíznosť (presnosť).
Všeobecné spôsobilosti: samostatnosť,
pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti), tímová práca.

Hornonitrianske bane Prievidza (v skratke HBP, a.s.) sú najvýznamnejším producentom hnedého uhlia v Slovenskej republike. Hlavným výrobným sortimentom je prachové uhlie pre energetické účely. Uhlie sa ťaží hlbinným spôsobom. V oblasti zamestnanosti HBP patrí k hlavnému stabilizačnému pilieru v regióne hornej Nitry. HBP, a.s. popri hlavnej činnosti - ťažbe uhlia, strojárskej a záchranárskej činnosti spoločnosť rozvíja aj ďalšie aktivity. Škálu podnikania dopĺňajú služby v oblasti strojárenstva, dopravy, hotelierstva, gastronómie a iné. Spoločnosti v skupine svojim portfóliom pokrývajú významnú časť trhu v oblasti chovu rýb a pestovania rajčín. HBP, a.s. je významným zamestnávateľom v regióne ako aj v rámci SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3738391  Dátum zverejnenia: 13.8.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 800 €/ mesiac + prémie (výsledná mzda je dohodou v závislosti od odbornosti a skúseností)