Odborný pracovník v knižnici

Historický ústav Slovenskej akadémie vied

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1.9.2020
983,5 EUR/mesiacpodľa zákona č. 553/2002 Z. z. Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v platnom znení.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

-katalogizácia a tvorba bibliografických záznamov neperiodických slovenských a zahraničných publikácií v danom knižnično-informačnom systéme.
- tvorba a excerpcia citačných domácich a zahraničných databáz.
- vytváranie databázy publikovaných prác vedeckých pracovníkov

príležitosti pre odborný rast a vzdelanie,
profesný postup

Žiadosť o prijatie do zamestnania / motivačný list / v slovenskom jazyku zašlite spolu s profesijným životopisom do 3.8.2020 na adresu [email protected]. K žiadosti pripojte súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely výberového konania. Na pohovor budú pozvaní len uchádzači, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

knihoveda, archívnictvo a pod.

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Excel - Pokročilý
Word - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

5

Počet rokov praxe

5

prehľad o knihovníckej problematike ,
komunikatívnosť, samostatnosť, zodpovednosť, organizačné schopnosti,

Historický ústav SAV, v. v. i. je hlavné pracovisko základného výskumu v oblasti histórie na Slovensku, v súčasnosti má okolo 80 zamestnancov, 14 doktorandov, vydáva ročne okolo 40 publikácií, je vydavateľom jediného karentovaného časopisu v strednej Európe v odbore história, vydáva internetový portál, koordinuje a vykonáva základný výskum v oblasti národných dejín a vybraných kapitol všeobecných dejín, dejín umenia a dejín vied a techniky
ID: 3935570  Dátum zverejnenia: 9.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 983,5 EUR/mesiac