Welness Receptionist / Hilton Prague Old Town / FTE / Start oct 1st

HILTON PRAGUE OLD TOWN

Místo práce
V Celnici 7, Praha
Druh pracovního poměru
plný úvazek
Termín nástupu
01.10.2017
Nabízený plat (hrubého)
21,000 CZK

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

We are looking for new candidate to join our current team, smiley, friendly and also with focus on healthy lifestyle. At the position you will be greeting our guests in LivingWell Health & SPA in Hilton Prague Old Town near Old Town square. We communicate mainly in English, but Czech would be advantage . We prefer to hire someone for longer period and develop him or her into more senior role.

Zaměstnanecké výhody, benefity

Competitive salary on time every month (insurance and taxes included)
Full-time contract with unlimited period and 3 months trial period
Hilton benefits
Free access to gym
Meals included on shift
Annual bonus
Incentive programs in the hotel up to performance

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
student vysoké školy
vysokoškolské I. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) nebo
Český jazyk - Pokročilý (C1)

Pozice je vhodná pro absolventa

Ano

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Friendly, nice and polite person
English fluent
EU resident

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Hotel Hilton Prague Old Town poskytuje ubytování v 303 pokojích v centru Prahy. Zajistíme konference, eventy, catering v hotelu i mimo hotel. Společenský sál pro 340 osob, 12 salonků, VIP pokoje a mnohem víc.

Adresa společnosti

Gestin Holding, a.s. - Hilton Prague Old Town
V Celnici 7
11000 Praha
ID: 3186990   Dátum zverejnenia: 13.9.2017