Hlavný účtovník/hlavná účtovníčka

Helske, s.r.o.

Miesto práce
Levoča
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu na ekonomickom oddelení hľadáme šikovného a ambiciózneho človeka, ktorý má komplexnú skúsenosť s vedením účtovníctva, ovláda platnú legislatívu a vie pracovať s ľuďmi.

Medzi jeho/jej hlavné činnosti bude patriť:

• Zodpovednosť a garancia za kompletné účtovníctvo všetkých spoločností v skupine v súlade s platnou legislatívou
• Riešenie zložitých účtovných operácií najkomplexnejšieho charakteru
• Vedenie a kontrola účtovníkov pri riešení účtovných operácií, koordinácia a zadeľovanie činností
• Zodpovednosť za neustály rozvoj a vzdelávanie všetkých členov oddelenia
• Vedenie daňovej evidencie za skupinu, odborné vedenie pri vypracovaní daňových priznaní všetkých účtovníkov, kontrolovanie daňových priznaní, kontrolných výkazov, súhrnných výkazov k DPH, spracovanie ostatnej daňovej agendy v súlade s platnou legislatívou
• Návrh opatrení na vyriešenie identifikovaných neobvyklých položiek v účtovnej a/alebo daňovej evidencii
• Konsolidácia mesačných, kvartálnych a ročných účtovných uzávierok
• Komunikácia a riešenie odborných otázok interných a externých zákazníkov
• Príprava správ a reportov celej skupiny pre vedenie spoločnosti a na základe požiadavky finančného riaditeľa
• Riadenie komunikácie s audítormi, daňovým poradcom, daňovým úradom a inými inštitúciami
• Spracovávanie iných účtovných, daňových, finančných alebo ekonomických požiadaviek zo strany vedenia spoločnosti
• Zodpovednosť za neustále zefektívňovanie procesov finančného oddelenia a všetkých oddelení v súvislosti s finančnými procesmi
• Príprava podkladov pre finančné plánovanie
• Zabezpečenie správneho transferového oceňovania v súlade s vypracovanou transferovou dokumentáciou skupiny
• Spolupráca pri tvorbe zmlúv a ich posúdení z hľadiska dopadu na DPH a daň z príjmu
• Sledovanie legislatívnych zmien v oblasti účtovnej, daňovej a súvisiacich právnych predpisoch a ich implementácia v interných postupoch skupiny

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

od 1350 Eur podľa úrovne skúseností kandidáta

Nadštandardný príjem v rámci regiónu
Práca pre slovenskú, dynamicky sa rozvíjajúcu spoločnosť pôsobiacu u nás aj v zahraničí
Príležitosť na kariérny rast
Prehodnocovanie platových podmienok na pravidelnej báze
Stabilné pracovné miesto a príjemné pracovné prostredie
Možnosť odborného vzdelávania
Zľavy v pohybových centrách Ultimuv

V prípade záujmu nám pošlite životopis v slovenskom jazyku spolu so súhlasom so spracovaním osobných údajov. Motivačný list nie je podmienkou, ak nám však o sebe chcete prezradiť viac, pošlite nám aj ten. Kontaktovať budeme vybraných uchádzačov. Ďakujeme.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

31.5.2019 (ostáva ešte 38 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
Microsoft Word - pokročilý

Počet rokov praxe

5

- skúsenosť s ERP systémami výhodou
- na cieľ zameraný človek, organizovaný, so zmyslom pre detail
- systematický prístup k práci
- disciplinovaný, zodpovedný
- s dobrou znalosťou platnej legislatívy
- skúsenosť s vedením ľudí je výhodou
- tímový hráč
- asertívny, schopný obhájiť si svoj názor a podložiť ho relevantnými argumentmi
- schopný robiť rozhodnutia
- schopný prijímať zmeny a adaptovať sa na meniace sa prostredie

Spoločnosť Helske je dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť pôsobiaca vo viacerých odvetviach priemyslu a stavebníctva. V súčasnosti sa zameriava na rôzne aktivity a rozvíja viaceré investičné projekty. Jej hlavnou činnosťou je výroba unikátneho stavebného materiálu s použitím nanotechnológie. Neustálym výskumom mení zaužívané postupy a stáva sa tak priekopníkom vo svojej oblasti.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Ul. Kukuričná 1
83103 Bratislava - mestská časť Nové Mesto

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Simona Tatliak
E-mail: poslať životopis
ID: 3587322   Dátum zverejnenia: 16.4.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   od 1350 Eur podľa úrovne skúseností kandidáta