Platená stáž pre študentov v automotive spoločnosti

Hella Innenleuchten - Systeme Bratislava, s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
internship, stáž
Termín nástupu
1.10.2018
Mzdové podmienky (brutto)
5€/ hodina

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V akademickom roku 2018/2019 otvárame trainee program a dáme ti príležitosť začať svoju kariéru už teraz. Hľadáme šikovných a motivovaných študentov, ktorí majú záujem využiť svoj potenciál a spoznať prostredie automobilového priemyslu. Počas trainee programu budeš mať príležitosť stretnúť odborníkov priamo z praxe, spolupracovať s nimi na zaujímavých úlohách a veľa sa naučiť.

Vykroč z radu svojich spolužiakov a získaj konkurenčnú výhodu na trhu práce v podobe ročnej praxe v automotive. Budeš mať príležitosť pracovať na úlohách a na projektoch našich odborných útvarov – Logistika, Kvalita a Technický servis.

1. Kvalita
Vysoká kvalita je našou prvoradou prioritou. Útvar kvality sa zoberá riadením a zabezpečovaním kvality našich výrobkov a procesov. V rámci tohto útvaru budete mať možnosť spoznať nasledujúce oddelenia:
• Riadenie kvality zákazníka – zabezpečuje starostlivosť a komunikáciu so zákazníkom, implementovanie zákazníckych požiadaviek, riešenie reklamácií, vytváranie a riadenie dokumentácie pre hotové diely
• Riadenie kvality u dodávateľa – zabezpečuje starostlivosť o jednotlivé komponenty a komunikáciu s dodávateľmi, riešenie dodávateľských reklamácií, riadenie a sledovanie blokačného skladu
• Riadenie internej kvality – zabezpečuje kvalitu vo výrobe, riešenie interných reklamácii, analyzuje problémy, riadenie kvality na výstupnej kontrole, uvoľňovanie hotových dielov a blokovanie nezhodných komponentov

2. Technický servis
Technický servis zabezpečuje procesy výroby po technickej stránke. Zaoberá sa napríklad zmenami súčasných systémov, technologických postupov a ich optimalizáciou. Zabezpečuje kontinuálne zlepšovanie procesov vo výrobe, údržbu výrobných strojov a zariadení a ďalšie činnosti. V rámci tohto oddelenia máme špecialistov napríklad na nasledujúcich pracovných pozíciách:
• Produkčný technik - podporuje oddelenie produkcie v produkčných softwérových záležitostiach
• Procesný plánovač - riadi procesy počas nábehu projektu z predsériovej do sériovej fázy, definuje a navrhuje zmeny súčasných systémov, technologických postupov, ich optimalizáciu
• Priemyselný inžinier - koordinuje aktivity na zvyšovanie výkonnosti procesov výrobných aj nevýrobných úsekov
• Lean špecialista – vedie a rieši projekty na znižovanie strát vo výrobe za použitia prístupov LEAN
• Technik údržby – zabezpečuje bezporuchový chod strojov, vykonáva preventívnu údržbu a opravy

3. Logistika
Útvar logistiky zabezpečuje plynulý tok materiálu od nákupu materiálu od dodávateľov, uskladnenia, plánovania produkcie až po komunikáciu so zákazníkmi ohľadom dodávky hotových produktov. V rámci tohto útvaru máme špecialistov napríklad na nasledujúcich pracovných pozíciách:
• Materiálový plánovač – predaj: má na starosti komplexnú starostlivosť o zákazníka, spracovanie objednávok, organizáciu prepravy a fakturáciu
• Materiálový plánovač – nákup: riadi a koordinuje denné dodávky materiálu od dodávateľov, komunikuje s dodávateľmi ohľadom materiálu
• Plánovač výroby: vystavuje denné a týždenné plány na úseku produkcie
• Sériový nákupca: komunikuje s dodávateľmi na medzinárodnej úrovni ohľadom cien a nakupovaných objemov

• platená stáž
• možnosť spoznať interné prostredie automotive spoločnosti
• príležitosť budovať si sieť profesionálnych kontaktov

Informácie o výberovom konaní

Ak ťa naša ponuka zaujala, pošli nám svoj životopis.
Nezabudni uviesť v akej oblasti chceš pôsobiť ako trainee (kvalita/ technický servis/ logistika), a tiež akú máš tému záverečnej práce.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

• Si študent vysokej školy a budúci školský rok budeš v 3. - 5. ročníku
• Máš čas a chuť pravidelne pracovať popri škole max. 20 hodín týždenne
• Ovládaš aktívne AJ, NJ výhodou
• Máš záujem učiť sa nové veci

Určujeme tempo. S nadšením. Spolu.
Spoločnosť HELLA, ktorá je jedným zo 40 najväčších dodávateľov pre automobilový priemysel, formuje toto odvetvie už od roku 1899 vďaka inovatívnym systémom osvetlenia a elektroniky pre vozidlá. Okrem toho je jedným z najdôležitejších partnerov pre trh s náhradnými dielmi a nezávislé autoservisy. Čo nás motivuje: Snaha o spoluvytváranie mobility budúcnosti a podporovanie hlavných trhových trendov, ako sú autonómne vozidlá, efektívnosť, elektrifikácia, prepojenosť, digitalizácia a individualizácia. Na dosahovaní našich cieľov každý deň na celom svete pracuje vyše 40 000 zanietených, kvalifikovaných a inovatívne zmýšľajúcich zamestnancov.

Hella Innenleuchten – Systeme Bratislava, s.r.o. pôsobí na Slovensku od roku 2002 v oblasti výroby interiérových svetiel pre automobilový priemysel. Vznikla ako dcérska spoločnosť nemeckej spoločnosti Hella Innenleuchten – Systeme GmbH so sídlom vo Wembachu. Produkty ako strešné konzoly, jednoúčelové svetlá, interiérové svetlá, ambient osvetlenie sú dodávané do celého sveta zákazníkom, medzi ktorých patria napríklad: VW, Audi, BMW, Toyota, Ford, Opel, Porsche, Bentley a Daimler. Sídlime v priemyselnom CTParku v Devínskej Novej Vsi.

V našej spoločnosti sa uplatnia rôzni špecialisti v oblastiach Logistiky, Výroby, Technického servisu, Kvality, Projektového manažmentu atď. Uplatnenie u nás nájdu aj šikovní absolventi najmä technických odborov, ale aj skúsení profesionáli. V priebehu celého roka prijímame tiež montážnych pracovníkov do výroby.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3341678  Dátum zverejnenia: 4.5.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 5€/ hodina