Právny/-a asistent/-ka v advokátskej kancelárii - absolventská prax

HEADSCOUT s.r.o.

Miesto práce
Košice
Druh pracovného pomeru
internship, stáž
Termín nástupu
01.08.2018
príspevok na vykonávanie absolventskej praxe ÚPSVaR (v zmysle § 51 zákona č. 5/20004 Z. z.) v zákonom stanovenej výške

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• príprava podkladov, rešerš právnych predpisov, práca s judikatúrou,
• komunikácia a korešpondencia so súdmi, štátnymi orgánmi,
• príprava vybraných právnych podaní,
• spisová agenda,
• elektronická archivácia dokumentov,
• administratívne a iné pomocné práce v advokátskej kancelárii podľa zadaní.

20 hodín týždenne po dobu 3 - 6 mesiacov

• Získanie odborných zručností a praktických skúseností v advokátskej kancelárií.

Hľadáme absolventku/-ta právnickej fakulty so záujmom rozvíjať nadobudnuté vedomosti a aplikovať ich v bežnej právnej praxi pod odborným dohľadom advokátky.

Absolventkou/absolventom sa na tento účel rozumie občan mladší ako 26 rokov veku, ktorý ukončil príslušným stupňom vzdelania sústavnú prípravu na povolanie v dennej forme štúdia pred menej ako dvomi rokmi a od jej ukončenia nemal pravidelne platené zamestnanie, spĺňajúci všetky ostatné zákonné podmienky pre získanie príspevku na vykonávanie absolventskej praxe (§ 51 zákona č.
5/20004 Z. z.).

Všetkým uchádzačom/uchádzačkám ďakujeme za prejavený záujem. Po starostlivom posúdení
životopisov budeme kontaktovať iba uchádzačov/-ky postupujúcich/-e do ďalšieho kola.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Právnické činnosti

Advokátska kancelária Mgr. Stanislavy Liptákovej, advokátky, so sídlom v Košiciach, je
špecializovanou advokátskou kanceláriou s odborným zameraním najmä na rodinné právo a právo
duševného vlastníctva.

Kontaktná osoba: Stanislava Liptáková

email: [email protected]

web: www.ak-sl.sk

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• záujem o osobný rozvoj a ochota učiť sa,
• schopnosť prevziať zodpovednosť za plnenie pridelených úloh,
• schopnosť pracovať samostatne a usporiadať si úlohy podľa priorít,
• využívanie moderných technológií pri riešení úloh (komunikácia prostredníctvom elektronickej
pošty, používanie kancelárskeho softvéru - MS Office alebo Libre Office, schopnosť rýchlo si
osvojiť nové softvérové riešenia - systém pre evidenciu spisovej agendy, systém pre
projektový manažment a iné),
• analytické myslenie,
• precíznosť (presnosť) pri plnení úloh,
• kultivovaný slovný a písomný prejav v slovenskom jazyku,
• veľmi dobré organizačné schopnosti,
• asertívnosť.

HEADSCOUT s.r.o. je personálna spoločnosť, ktorá sa zameriava na recruitment a headhunting najlepších profesionálov naprieč všetkými odvetviami a oblasťami. Najrýchlejšie rozvíjajúca sa personálna spoločnosť s dôrazom na kvalitu a rýchlosť poskytovaných služieb. V súčasnosti nám dôveruje viac ako 70 medzinárodných klientov.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 3431466  Dátum zverejnenia: 26.6.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: príspevok na vykonávanie absolventskej praxe ÚPSVaR (v zmysle § 51 zákona č. 5/20004 Z. z.) v zákonom stanovenej výške