General Tax Counsel

Miesto práce
Bratislavský kraj, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre nášho klienta, úspešnú developerskú spoločnosť, obsadzujeme pozíciu Hlavného daňového radcu.
Kandidát na pozícii bude zodpovedať za daňové poradenstvo skupine s cieľom zvyšovať hodnotu podnikania v súlade so slovenskou a zahraničnou legislatívou.

• Zodpovedá za daňovú optimalizáciu nákladov skupiny.
• Poskytuje daňové poradenstvo vo všetkých oblastiach podnikania skupiny (priame, nepriame dane, správa daní a poplatkov, cezhraničné DPH a dane z príjmov) vrátane reštrukturalizácie a podnikových transakcií;
• Analyzuje a definuje daňové riziká v súvislosti so zadaniami súvisiacich so stratégiou spoločnosti, vývojom podnikania aj na medzinárodnej úrovni;
• Posudzovanie daňových príležitostí s prihliadnutím na špecifiká odvetvia podnikania;
• Poskytuje podporu pri plánovaní nákladov a efektívneho riadenia rizík;
• Zastrešuje oblasť transferového oceňovania;
• Spolupracuje pri vypracovaní Due Diligence;
• Orientuje sa v legislatíve, sleduje jej zmeny, informuje o dopadoch legislatívnych zmien na spoločnosť a aplikuje zmeny systému práce;
• Odsúhlasuje skupinové a lokálne výkazníctvo za oblasť daní;
• Zodpovedá za spracovanie a aktualizáciu interných smerníc / metodických usmernení za daňovú oblasť;
• Komunikuje s daňovým úradom a ďalšími inštitúciami;
• Pripravuje daňové priznania k dani z príjmu a dani z pridanej hodnoty

• Výnimočná príležitosť v úspešnej developerskej skupine
• Možnosť participovať na procese výstavby od A - Z, od plánovania, akvizícií, financovania atď.
• Získanie skúseností z rôznych oblastí daní v priamom kontexte a v spolupráci so skúsenými profesionálmi
• Priestor na sebarealizáciu a kariérny rast
• Atraktívne pracovné prostredie
• Ročný bonus

If you are interested in this position, please send us your CV in English to email address:
kariera@head-scout.com

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Stavebný priemysel

Pozíciu obsadzujeme pre klienta.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Dane / Financie / Právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• Minimálne 5 rokov skúseností v oblasti správy daní, ideálne ako Daňový konzultant
• Znalosť medzinárodného daňového práva
• Znalosť IFRS štandardov
• Aktívny anglický jazyk
• Pokročilá znalosť Ms Excel a Ms Word

HEADSCOUT s.r.o. je personálna spoločnosť, ktorá sa zameriava na recruitment a headhunting najlepších profesionálov vo výrobnom priemysle a stavebníctve. Dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť s dôrazom na kvalitu a rýchlosť poskytovaných služieb. V súčasnosti nám dôveruje viac ako 30 medzinárodných klientov.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Adresa spoločnosti

HEADSCOUT s.r.o.
Letná 27
040 01 Košice
ID: 3308706   Dátum zverejnenia: 6.4.2018