Zákaznická porpora s Maďarštinou

Hays Czech Republic, s.r.o.

Místo práce
Prague, Česko
plný úvazek
Mzdové podmínky (brutto)
33 000 - 40 000 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Your new company
We are currently searching for junior candidate to become Customer Support representative with Hungarian (and CZ/SK) language for our client - international company based in Prague.

Your new role
You will be responsible for customer service, supporting clients in Hungary (B2B) via email and phone. You will be dealing with order related questions (product availability, delivery, creating orders in system) as well as dealing with invoice related issues. You will be using SAP on daily basis, not only for processing information but also testing new program upgrades.

What you'll need to succeed
We are seeking for highly customer oriented candidate with excellent attention to detail and strong communication skills. Proficiency in both written and spoken Hungarian is required as well as communicational level of Czech or Slovak (for internal communication) and English language. Understanding of ERP systems and processes - SAP knowledge is a plus as well as proficiency in MS Excel. Previous experience in customer care will be an advantage yet is not required.

Zaměstnanecké výhody, benefity

Our client can offer competitive salary plus benefits package including yearly bonuses, cafeteria, meal vouchers, multisport cars and possibility to work from home. You will be a part of young and dynamic team with strong potential to grow.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

velkoobchod

Automotive company

Požadavky na zaměstnance

středoškolské bez maturity
středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
student vysoké školy
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Maďarský jazyk - Pokročilý (C1)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Hays je vůdčí globální společností v oboru vyhledávání specialistů a poskytování služeb v oblasti lidských zdrojů. Chceme, aby naši zákazníci (klienti i kandidáti) znali značku Hays a dostávalo se jim odpovídajících služeb a komunikace, ať je potřebují kdekoli a kdykoli. Po celém světě máme více než tři tisíce odborných konzultantů, kteří s úspěchem představují tisíce kvalitních kandidátů, aby mohli denně uspokojit nároky našich klientů.

O aktivitách a nabídce jednotlivých divizí se můžete více dozvědět na www.hays.cz.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 3870810  Dátum zverejnenia: 14.2.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 33 000 Kč/měsíc