Vedúci advokát/advokátka (obchodné právo, fúzie a akvizície)

HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátska kancelária

Místo práce
Bratislava
Druh pracovního poměru
plný úvazek

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Kancelária Bratislava
HAVEL & PARTNERS s kanceláriami v Prahe, Bratislave, Brne, Olomouci, Ostrave a Plzni je s tímom 220 právnikov a daňových odborníkov a celkom 500 spolupracovníkov najväčšou a najrýchlejšie rastúcou nezávislou právnickou firmou v strednej Európe. Poskytuje komplexné právne a daňové poradenstvo v 12 svetových jazykoch. V súčasnej dobe má viac ako 1 500 klientov, medzi ktorých patria najmä veľké medzinárodné spoločnosti, najvýznamnejšie slovenské a české firmy, vrátane strategických štátnych podnikov a orgánov verejnej správy, ale aj stredné podniky, individuálni podnikatelia a investori. Je medzi nimi tiež cca 100 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500 a takmer 50 spoločností zaradených do rebríčka najväčších českých firiem Czech Top 100. Od svojho vzniku v roku 2001 kancelária každoročne ekonomicky rastie a tiež tento rok očakáva dvojciferný nárast tržieb, ktoré by mali presiahnuť 32 mil. EUR.

DO ČOHO ŤA ZAPOJÍME
  • komplexného poradenstva, negociácie a realizácie významných transakcií vo všetkých podnikateľských oblastiach, ktoré realizujú naši významní klienti zo Slovenska i zo zahraničia (právne previerky, príprava/revízia a vyjednávanie transakčnej dokumentácie, návrhy možnej štruktúry príslušnej transakcie vrátane daňovej štruktúry)
  • prípravy a rokovaní o všetkých transakčných dokumentov – SPA, SHA, opcie, atď. – z arzenálu M&A právnika
  • úzkej spolupráce s právnymi expertmi zo všetkých oblastí práva
  • korporátnej správy obchodných spoločností, prípravy premien obchodných spoločností, reštrukturalizácií koncernov a vytvárania holdingových štruktúr
  • právnych analýz a prípravy právnych stanovísk na otázky, ktoré nemajú len správne alebo zlé riešenie
  • prípravy a realizácie obchodného plánu, poradenstva klúčovým klinetom, rozvoje nových klientských vzťahov
  • marketingových a BD aktivit kancelárie

ČO PONÚKAME
  • vynikajúce finančné ohodnotenie, ktoré bude ďalej pravidelne rásť (priemerný celkový ročný príjem na pozícii advokát 45-55 tis. EUR; vedúci advokát 65 - 80 tis. EUR, junior partner 100 – 120 tis EUR)
  • zaujímavé, právne komplikované i veľké mediálne kauzy a poradenstvo pre najväčšie a najúspešnejšie banky, finančné inštitúcie a medzinárodné spoločnosti
  • profesionálne prostredie veľkej medzinárodnej advokátskej kancelárie a neustály profesijný rozvoj podporovaný naším oddelením know-how
  • kariérny rast, ktorý nie je len na papieri
  • nadštandardné moderné pracovné priestory na prestížnej adrese v ikonickom komplexe Zuckermandel priamo pod Bratislavským hradom
  • priateľskú atmosféru, výborný kolektív a kamarátske prostredie, kde si všetci tykajú a radi sa spolu stretnú aj po práci
  • benefity - Multisport karta, odevný program, neustále vzdelávanie nielen v oblasti práva, ale aj soft skills a ďalšie

ČO POŽADUJEME
  • dokončené štúdium právnickej fakulty v SR a zápis do zoznamu advokátov SR
  • anglický jazyk slovom aj písmom vrátanie právnej terminológie
  • záujem o právo a predchádzajúce skúsenosti z advokátskej kancelárie
  • analytické myslenie, dôslednosť a samostatnosť, schopnosť tímovej spolupráce

Informace o náboru

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

vysokoškolské II. stupně
ID: 3823885  Dátum zverejnenia: 2.12.2019  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.