Controller (skupinový a vnútropodnikový reporting)

Greentech Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Partizánska cesta 4634, Banská Bystrica
Termín nástupu
ihneď
1 200 EUR/mesiac(plat bude upravený podľa seniority a praxe kandidáta)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Reporting skupinový (IFRS) a vnútropodnikový (mesačný reporting, ad-hoc reporting) - technické spracovanie reportov, komunikácia s manažmentom a podávanie dodatočných vysvetlení resp. vykonávanie úprav reportov.
Spolupráca na tvorbe finančných plánov a rozpočtov.
Kontrola a overovanie údajov získaných z obchodných systémov na účely vykazovania - kontrola správnosti, úplnosti dát v ERP systémoch (účtovníctvo).
Podpora a kontrola pri výpočtoch týkajúcich sa účtovných zápisov, kontrola správnosti výpočtov a prepočtov interných účtovných dokladov - kalkulácie, alokácia obstarávacích nákladov, účtovanie opravných položiek, rezerv, oceňovanie výrobkov a rozpracovanej výroby.
Spolupráca na ročných uzávierkach a overenie platnosti daňových správ vyhotovených účtovníkmi
Finančné správy spoločnosti vykazuje v súlade s miestnym daňovým zákonom, miestnymi účtovnými zásadami (ak sa takáto norma prijme) a v niektorých prípadoch aj s IFRS (práca pre skupinový reporting).
Podpora a spolupráca s auditom pri auditoch ročných uzávierok.
Spolupracuje s finančným riaditeľom, hlavným účtovníkom.
Zaoberá sa platnosťou, úplnosťou a obozretnosťou finančných informácií.
Je analytický a orientovaný na zmierňovanie vnútorných aj vonkajších rizík.
Rozumie finančnej architektúre organizácie.

stravné lístky
zákonné príplatky

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Výborná znalosť účtovníctva. Znalosť IFRS.
Dobré znalosti a schopnosti z finančnej matematiky a štatistiky. Pozitívny vzťah k matematike a štatistike.
Pokročilý užívateľ excelu - schopnosť tvoriť dátové modely, pracovať s pokročílými funkciami.
Porozumenie finančným a účtovným vzťahom medzi jednotlivými súčasťami reportingu (súvaha, výsledovka, cashflow)
Samostatnosť, kreativita, precíznosť sú výhodou.
Obchodná (finančná) angličtina na dobrej úrovni.
Tímový hráč.

Spoločnosť Greentech Slovakia s.r.o. je jedným z najväčším recyklátorov PET fliaš v regióne a je súčasťou nadnárodnej skupiny Green Group s recyklačnými fabrikami v Rumunsku, Litve a na Slovensku. Viac info na: www.green-group-europe.com

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4029358  Dátum zverejnenia: 21.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac