Payroll Accountant / Payroll Tax Specialist

Grant Thornton Slovensko

Miesto práce
Hodžovo námestie, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
Dohodou / Ihneď
1 700 EUR/mesiacUvedená výška mzdy je stanovená na plný pracovný úväzok. Konečná výška základnej mzdy bude stanovená podľa predchádzajúcich skúseností a schopností. Odmeny vo výške jedného platu sú vyplácané 2x ročne.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho tímu hľadáme kolegyňu/kolegu, ktorá/ý bude mať na starosti komplexné spracovanie mzdovej agendy pre vybraných medzinárodných klientov spoločnosti so záujmom rozšíriť svoje vedomosti a skúsenosti pre oblasť dane z príjmov fyzických osôb.

• Komplexné spracovanie mzdovej agendy pre klientov spoločnosti dodávateľským spôsobom,
• Poskytovanie poradenstva klientom z oblastí mzdového účtovníctva a personalistiky,
• Prihlášky a odhlášky zamestnancov do/z príslušných poisťovní,
• Komunikácia so sociálnou a zdravotnými poisťovňami, finančnou správou, štatistickým úradom a pod.,
• Výpočet ročného zúčtovania dane z príjmov zo závislej činnosti,
Príprava daňových priznaní k dani z príjmov fyzických osôb,
• Príprava štatistických hlásení a reportov,
• Príprava podkladov pre účtovníctvo,
• Aktívna komunikácia s prideleným portfóliom klientov,
• Riešenie individuálnych požiadaviek klienta,
• Možnosť zúčastňovať sa na interných projektoch zameraných napr. na legislatívu, prípravu odborných článkov, digitalizáciu procesov a iné,
• Podpora mzdového tímu (odovzdávanie skúsenosti kolegom na juniorskej pozícii),
• Monitoring legislatívnych zmien týkajúcich sa mzdovej agendy.

• Práca v stabilnej medzinárodnej spoločnosti,
• Prístup k zaujímavým medzinárodným projektom,
• Pozitívna a neustále sa zlepšujúca firemná kultúra,
• Možnosť odborného vzdelávania,
• Možnosť aktívne komunikovať v cudzom jazyku,
• Jazykové vzdelávanie hradené zamestnávateľom,
• Inšpiratívne pracovné prostredie a možnosť odborného rastu,
• Organizované vianočné večierky, teambuilding a pod.,
• Výhodné platové podmienky.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Personalistika - Pokročilý
Microsoft Office - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Prax na pozícii v oblasti spracovania miezd.

Počet rokov praxe

3

- precíznosť a zodpovednosť,
- dobré komunikačné schopnosti,
- znalosť a skúsenosti so mzdovým programom MAGMA HCM a Asseco SPIN výhodou,
- znalosť MS Office (MS Word, MS Excel, MS Outlook) na užívateľskej úrovni,
- znalosť anglického jazyka je výhodou,
- flexibilita,
- samostatnosť,
- orientácia na klienta,
- schopnosť organizovať si režim práce,
- tímový hráč,
- skúsenosti s prácou v outsourcingovej firme sú výhodou.

Grant Thornton je siedma najväčšia medzinárodná poradenská spoločnosť na svete s pobočkami po celom svete. Na Slovensku si Grant Thornton za posledné tri desaťročia vybudoval silnú pozíciu v oblasti daňového poradenstva, auditu, účtovníctva a mzdového účtovníctva. Už niekoľko rokov poskytujeme komplexné služby aj v oblasti podnikového poradenstva, vrátane manažérskeho a transakčného poradenstva.

Spoločnosti Grant Thornton na Slovensku v súčasnosti zamestnávajú spolu cez 80 zamestnancov. K viac ako 700 klientom patria dôležité verejné a súkromné entity a taktiež veľa medzinárodných spoločností.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 4776191  Dátum zverejnenia: 4.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac