Billing Specialist/Fakturant

Grain Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Spracovanie dodavateľských faktúr
- Evidencia faktúr a ich úhrad
- Komunikácia s dodávateľmi vrátane odsúhlasovania stavu záväzkov

Spracovanie odberateľských faktúr
- Vystavovanie faktúr vrátane proforma faktúr k preprave zásielok a na colné konania
- Komunikácia so zákazníkmi (vrátane urgovania nezaplatených faktúr)
- Odsúhlasovanie stavu pohľadávok

Sumarizácia dokladov na spracovanie účtovníctva

Komunikácia s daňovým úradom

Úhrady faktúr a iných záväzkov

Manažovanie bankových záruk
- Vystavovanie žiadostí o vydanie bankových záruk
- Komunikácia s bankou
- Sledovanie platnosti bankových záruk

Nevyžadované skúsenosti a vedomosti, ktoré sú výhodou
- Základy podvojného účtovníctva
- Vyúčtovanie cestovných náhrad
- Vystavovanie a evidencia pokladničných dokladov (vrátane cudzích mien)

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Informačné technológie

Náš klient je moderná a flexibilná spoločnosť pôsobiaca na medzinárodnom trhu s viac ako 30 ročnými skúsenosťami v oblasti kľúčových meteorologických systémov pre meteorologické inštitúcie po celom svete. Poskytuje komplexné riešenia pre telekomunikačné a meteorologické spracovanie údajov prispôsobené potrebám zákazníkov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2) alebo Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Pokročilý
Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy

Grain Slovakia je členom holdingu Anxo Group, ktorý zabezpečuje služby v oblasti systémovej integrácie a outsourcingu IT a HR riešení v regióne CEE a Middle East.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 2540104  Dátum zverejnenia: 26.6.2017