IT architekt (Solution)

Generálne riaditeľstvo Zboru väzenskej a justičnej stráže

Šagátova, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
ihneď
4 060 EUR/mesiacFull time - trvalý pracovný pomer, čiastočný úväzok resp. dohoda. Plat od 2430 - 4060 EUR/mesiac v súvislosti s odbornou praxou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• zodpovedá za návrh architektúry riešenia IS a implementáciu technológií predovšetkým z pohľadu udržateľnosti, kvality a nákladov, za riešenie architektonických cieľov projektu dizajnu IS a súlad s architektonickými princípmi.
• vykonáva, prípadne riadi vysoko odborné tvorivé činnosti v oblasti návrhu IT. Študuje a stanovuje smery technického rozvoja informačných technológií, navrhuje riešenia na optimalizáciu a zvýšenie efektívnosti prostriedkov výpočtovej techniky. Navrhuje základnú architektúru informačných systémov, ich komponentov a vzájomných väzieb. Zabezpečuje projektovanie dizajnu, architektúry IT štruktúry, špecifikácie jej prvkov a parametrov, vhodnej softvérovej a hardvérovej infraštruktúry podľa základnej špecifikácie riešenia.
• zodpovedá za spracovanie a správu projektovej dokumentácie a za kontrolu súladu implementácie s dokumentáciou. Môže tiež poskytovať konzultácie, poradenstvo a vzdelávanie v oblasti svojej špecializácie. IT architekt, projektant analyzuje, vytvára a konzultuje so zákazníkom riešenia na úrovni komplexných IT systémov a IT architektúr, najmä na úrovni aplikačného vybavenia, infraštruktúrnych systémov, sietí a pod. Zaručuje, že návrh architektúry a/alebo riešenia zodpovedá zmluvne dohodnutým požiadavkám zákazníka v zmysle rozsahu, kvality a ceny celej služby/riešenia.
• podieľa sa na spracovaní a správe projektovej dokumentácie a za kontrolu súladu implementácie s dokumentáciou.

bohatý sociálny program,
výhodné pobyty v našich rekreačných zariadeniach,
zabezpečené stravovanie,
možnosť parkovania,
možnosť ubytovania.

Pracovné miesto sa vytvára na dobu realizácie projektu cca. do 31.12.2023.
Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované znalosti a požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

ArchiMate - Pokročilý
TOGAF - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

samostatnosť,
zodpovednosť,
precíznosť,
profesionálny prístup k práci,
iniciatíva.

Zbor väzenskej a justičnej stráže je ozbrojený bezpečnostný zbor, ktorý plní úlohy súvisiace s výkonom väzby, výkonom trestu odňatia slobody, ochranou objektov zboru, objektov detenčného ústavu a ich blízkosti a ochranou verejného poriadku a bezpečnosťou v objektoch súdu, objektoch prokuratúry a v ich blízkosti.
ID: 4531742  Dátum zverejnenia: 12.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 4 060 EUR/mesiac