Hlavný štátny radca - vedúci oddelenia financovania a kontroly

Generálna prokuratúra SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
po úspešnom absolvovaní VK výberového konania
Mzdové podmienky (brutto)
1 429 EUR/mesiacpríplatok za riadenie 270 eur mesačne

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

koncepčná a koordinačná činnosť v oblasti štátnej služby v pôsobnosti oddelenia financovania a kontroly ekonomického odboru na úrovni Generálnej prokuratúry SR - koncepčná a koordinačná činnosť v oblasti styku so Štátnou pokladnicou, koordinovanie systému financovania, účtovníctva, mzdovej a pokladničnej agendy, ekonomickej štatistiky a výkazníctva, koordinovanie kontrolnej činnosti na úrovni Generálnej prokuratúry SR, vrátane vybavovania sťažností, koncepčné a metodické činnosti na úrovni Generálnej prokuratúry Slovenskej republiky - koncepčné a metodické činnosti na úseku financovania a kontroly, vyhodnocovanie hospodárnosti a efektívnosti použitia rozpočtových prostriedkov, rozborová činnosť na úrovni Generálnej prokuratúry SR, zabezpečenie výplaty príplatkov za výkon funkcie prokurátora, príplatkov k vdovskému, vdoveckému a sirotskému dôchodku za rezort prokuratúry, vykonávanie základnej finančnej kontroly a finančnej kontroly na mieste.

Informácie o výberovom konaní

Podrobnosti na webovom sídle GP SR www.genpro.gov.sk.

Na účely výberového konania uchádzač predloží:
- písomnú vlastnoručne podpísanú žiadosť o zaradenie do výberového konania (s uvedením telefonického kontaktu, prípadne mailovej adresy),
- profesijný životopis,
- motivačný list,
- kópiu dokladu o získaní požadovaného stupňa vzdelania,
- vlastnoručne podpísané čestné vyhlásenie o štátnom občianstve Slovenskej republiky,
- vlastnoručne podpísané čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
- vlastnoručne podpísané čestné vyhlásenie o ovládaní štátneho jazyka,
- vlastnoručne podpísané čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
- vlastnoručne podpísané čestné vyhlásenie o odbornej praxi (najmenej 3 roky, ak uchádzač získal vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa, alebo najmenej 2 roky, ak uchádzač získal vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa),
- vlastnoručne podpísané čestné vyhlásenie o pravdivosti, úplnosti a aktuálnosti poskytnutých údajov.

Žiadosť o zaradenie do výberového konania a všetky požadované doklady v písomnej forme v listinnej podobe je potrebné DORUČIŤ v termíne do 15.03.2024 do 15:00 hod. na adresu: Generálna prokuratúra Slovenskej republiky, Štúrova 2, 812 85 Bratislava,
v zalepenej obálke s označením “výberové konanie - štátna služba“.

Žiadosť o zaradenie do výberového konania a všetky požadované doklady je možné doručiť v elektronickej podobe na adresu: [email protected], pričom je potrebné žiadosť a všetky požadované doklady doručiť aj v listinnej podobe najneskôr v deň výberového konania pred jeho uskutočnením, inak sa na žiadosť doručenú v elektronickej podobe neprihliada a uchádzač nebude zaradený do výberového konania.

Dátum a miesto konania výberového konania: 28.03.2024
Generálna prokuratúra Slovenskej republiky, Štúrova 2, Bratislava.

Spôsob vykonania výberového konania:
Výberové konanie pozostáva z
1. písomnej časti: odborný test, ktorým sa overujú všeobecné vedomosti a odborné znalosti uchádzača, ktoré sú potrebné alebo vhodné vzhľadom na činnosti, ktoré má štátny zamestnanec vykonávať podľa opisu štátnozamestnaneckého miesta a
2. ústnej časti: ústny pohovor pred výberovou komisiou u tých uchádzačov, ktorí úspešne absolvovali písomnú časť.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

ekonomická

Počet rokov praxe

2

Ústredný štátny orgán, Prokuratúra
ID: 4776398  Dátum zverejnenia: 5.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 429 EUR/mesiac