Kurátor/ka Zbierky starej maľby a sochy

Galéria mesta Bratislavy

Galéria mesta Bratislavy, Františkánske námestie, Staré Mesto
Termín nástupu
dohodou
992 - 1 200 EUR/mesiacV súlade so zákonom č. 553/2003 Z. z . o odmeňovaní vo verejnom záujme v závislosti od dĺžky praxe, minimálne PT 9. Funkčný plat bude zodpovedať plneniu predpísaných kvalifikačných a odborných predpokladov vrátane skutočnej praxe uchádzača/uchádzačky

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

GMB hľadá na Úsek odbornej činnosti kurátora/ku Zbierky starej maľby a sochy, ktorá sa bude podieľať na odbornej činnosti galérie prostredníctvom sprístupňovania zbierkového fondu formou dočasných výstav, stálych expozícií a edičných projektov s ambíciou posúvať štandardy súčasnej kurátorskej profesie a so schopnosťou tímovej práce.
Rámcová náplň práce:
– odborné spracovanie problematiky starého umenia /od gotiky po 1900/;
– samostatná realizácia výskumnej, publikačnej a kurátorskej činnosti, s prihliadnutím na inovatívne a interdisciplinárne bádateľské úlohy;
– príprava a realizácia výstavných projektov v súlade s výstavným plánom GMB;
– aktívna účasť na tvorbe akvizičnej politiky galérie a na základe výskumu navrhovanie nových akvizícií do zbierkového fondu galérie;
– realizácia odborných revízií zbierkového fondu;
– podieľanie sa na dokumentácii zbierkových predmetov určenej časti zbierkového fondu v elektronickom katalogizačnom systéme
– podieľanie sa na celkovej odbornej činnosti galérie;

Na pozícii budete spolupracovať s ostatnými kurátormi, reštaurátorským oddelním, oddeleniami tvorby sprievodných a vzdelávacíh programov, marketingu a komunikácie a s externými spolupracovníkmi.

Pracovné benefity:
1/ Možnosť priznania peňažných benefitov: osobné príplatky, príplatky za riadenie a odmeny, príspevok do DDS 3 %;
2/ Možnosť profesijného a odborného rastu, podpora ďalšieho vzdelávania;
3/ Ďalšie benefity:
a) pružný pracovný čas (základný pracovný čas je od 9.00 h – 14.00 h);
b) zvýšený výmer dovolenky o 1 týždeň nad rámec zákona; pracovný týždeň 37,5 hod.
c) na žiadosť zamestnanca 3 dni pracovného voľna tzv. “sick day”/rok s náhradou funkčného platu;
d) sociálna politika – príspevok na stravovanie;
e) práca v atraktívnych, historických priestoroch v centre mesta;
f) voľný vstup do mestských kultúrnych inštitúcií: Múzeum mesta Bratislavy, Mestská knižnica v Bratislave;

Od uchádzača/uchádzačky sú očakávané a zohľadňované nasledovné požiadavky a spôsobilosti:
– Ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa (dejiny výtvarného umenia);
– Znalosť múzejnej legislatívy (zákon č. 206/2009 Z. z. a výnos Ministerstva kultúry SR z 10. augusta 2015 č. MK-2544/2015-110/11648);
– Vedecká a kurátorská prax min. 2 roky;
– Skúsenosti so správou zverenej časti zbierkového fondu výhodou;
– Prehľad v aktuálnych trendoch výskumu, dobrá orientácia v slovenských dejinách 10. – 19. storočia so zreteľom na geografický priestor mesta Bratislava;
– Kvalifikovaná publikačná činnosť;
– Aktívna znalosť nemeckého jazyka, znalosť ďalšieho svetového jazyka vítaná;
– Aktívne medzinárodné kontakty v odbore výhodou;
– Dobrá znalosť MS Office a bežne používaných komunikačných technológií (skúsenosť s tvorbou digitálnych obsahov je výhodou);
– Analytické myslenie a kreativita;
– Schopnosť pracovať samostatne aj v tíme;
– Organizovanosť, dôslednosť a flexibilita;
– Otvorenosť a motivovanosť učiť sa nové veci;
– Nadštandardný pracovný záujem a identifikácia s inštitúciou;

Nesplnenie niektorej z požiadaviek neznamená automatickú diskvalifikáciu uchádzača/uchádzačky

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania – motivačný list;
2. Štruktúrovaný životopis;
3. Sken dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, vrátane vysokoškolského vzdelania II. stupňa;
4. Štruktúrovaný zoznam publikačnej činnosti;
5. Súpis realizovaných výstavných projektov (nie je podmienkou);
6. Súhlas so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov. Podľa vzoru, ktorý tvorí prílohu tohto oznámenia;

Uchádzač/uchádzačka sú povinní zaslať každý dokument zvlášť formou výlučne vo formáte PDF.
Prípadné otázky prosím adresujte emailom na: personá[email protected]

Poznámka: Výberové konanie bude dvojkolové, do druhého kola budú oslovení iba vybraní uchádzači, ktorí budú požiadaní o predloženie písomnej koncepcie kurátorského resp. edičného projektu so zameraním na predmetnú časť zbierkového fondu GMB (rozsah max. 2 NS), ktorá bude podkladom na osobný pohovor.

V prípade záujmu o účasť vo výberovom konaní prosíme o zaslanie podkladov e-mailom na [email protected] do 30. 4. 2022 (vrátane).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

dejiny a teória umenia

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

2 roky vedeckej a kurátorskej praxe, znalosť múzejnej legislatívy (zákon č. 206/2009 Z. z. a výnos M

Počet rokov praxe

2

asertivita, samostatnosť, zodpovednosť, komunikatívnosť, časová flexibilita, schopnosť pracovať samostatne aj tímovo, spoľahlivosť.

Galéria mesta Bratislavy-prispevková organizácia
- zbierková a galerijná činnosť, realizácia výstav
ID: 4305901  Dátum zverejnenia: 14.4.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 992 EUR/mesiac