Dátový Analytik- Junior

FOKUS očná optika, a.s.

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiacFinálna mzda závisí od skúseností kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme spoločnosť,ktorá prevádzkuje sieť 160 očných optík na Slovensku a v Čechách a hľadáme talentovaného analytika (m/ž), ktorého vášňou sú čísla, data a analýzy.
Ak:
• chceš svôj analytický talent rozvíjať v praktickom prostredí podnikateľského sveta
• chceš aby výsledky tvojej práce slúžili manažmentu ako podklad pre rozhodovanie a následne vidieť ich implementovanie do reality
• sa chceš rozvíjať v oblasti self service IT (Excel, Access, PowerPivot) ako aj v oblasti financií (finančné modelovanie, valuácie, business cases, rozpočtovanie, reporting)
• sa chceš hrať s obchodnými a finančnými dátami 160 prevádzok očných optík a hľadať súvislosti a korelácie
• rád upratuješ číselný neporiadok cez tvorbu metodický postupov, číselníkov, vhodnej kategorizácie dát
• chceš pomôcť spoločnosti pri implementovaní softvérových riešení (business intelligence, data warehouse, a množstvo iných)
• nechceš ísť do nalinkovaného korporátu, ale chceš byť v dynamickom prostredí plnom zmien
• chceš jeden deň rozpitvávať detailné dáta denných predajov na prevádzke v Snine a na druhý deň testovať senzitivitu predaja v celej sieti prevádzok na reklamu v rádiách za posledné dva roky, tak si možno ty koho hľadáme!

Náplň práce:
• Design, analýza správnosti dát a tvorba jednoduchých a samočitateľných finančných a prevádzkových reportov
• Finančné modelovanie business case a príprava ad-hoc analýz
• Príprava prezentácii, analýz a reportov pre vedenie spoločnosti
• Vyhodnotenie biznis hypotéz a spracovanie relevatných dát do zrozumiteľných manažérskych výstupov pre potvrdenie alebo vyvrátenie týchto hypotéz
• Prichádzanie s inovatívnymi spracovaniami dát, a pohľadmi na dáta

• Vysoká miera odborného vzdelávania a rozvoja prostredníctvom školení našimi profesionálmi v oblasti.
• Vysoká miera sebarealizácie.
• Získanie detailného prehľadu o komplexnom fungovaní etablovanej spoločnosti.
• Stabilné pracovné miesto v priateľskej atmosfére.
• Možnosť kariérneho rastu v našej spoločnosti, posunom do materskej spoločnosti, ktorou je prestížna investičná skupina, alebo jednej z dcérskych spoločností skupiny.

Ďakujeme všetkým kandidátom za prejavený záujem pracovať v našej spoločnosti. Kontaktovať však budeme len vybraných kandidátov.
Napriek tomu si vážime záujem pracovať v našej spoločnosti a budeme radi, keď nás budete sledovať na našej stránke https://fokusoptika.sk/o-nas/kariera/ alebo na facebooku https://sk-sk.facebook.com/Fokusocnaoptika/

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• Analytické myslenie na veľmi vysokej úrovni.
• Základné komunikačné a prezentačné schopnosti.
• Znalosť programovania v ľubovoľnom jazyku. Schopnosť naučiť sa využívať pokročilé využívanie MS Excel, MS Access, PowerPivot.
• Znalosť Microsoft Excel na úrovni pokročilý, alebo expert je výhodou.
• Základná znalosť metodiky účtovania je výhodou,
• Anglický jazyk, znalosť odbornej terminológie.

Sme spoločnosť, ktorej vznik na Slovensku sa datuje už od roku 1948 a v Českej republike pod názvom FOKUS optik od roku 1991. Do roku 2009 naša spoločnosť vyrábala aj okuliarové šošovky pre celú Slovenskú republiku. Od roku 2015 pôsobíme na trhu pod názvom FOKUS očná optika a.s. Sme najväčšou sieťou optík v rámci Slovenskej republiky a rovnako aj v Českej republike. Spolupracujeme len s certifikovanými dodávateľmi.
ID: 3930623  Dátum zverejnenia: 2.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac