Compliance Specialist - skrátený úväzok

Finax, o.c.p., a. s.

ROSUM, Bajkalská, Ružinov, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Termín nástupu
Dohodou
900 EUR/mesiacod 900 EUR/mesiac pri 4 hodinovom úväzku Výška mzdy závisí od typu úväzku.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vo Finaxe sprevádzame ľudí na ich finančnej ceste prostredníctvom férových, jednoduchých a inovatívnych riešení a zvyšujeme ich finančnú gramotnosť prostredníctvom finančného vzdelávania.

Teraz máš možnosť stať sa nielen súčasťou tejto peknej myšlienky, ale rovnako dostaneš príležitosť pracovať s jednými z najlepších v oblasti Compliance na Slovensku.

Ako Compliance zabezpečujeme, aby všetky činnosti spoločnosti boli v súlade s právnymi normami a etickými štandardmi. Poskytujeme našim kolegom poradenstvo pri implementovaní nových produktov, postupov, stratégií a tiež im pomáhame kontrolovať ich dodržiavanie.

ČO BY BOLO KONKRÉTNE TVOJOU ÚLOHOU:

• Vykonávanie Compliance monitoringu (monitorovanie a analyzovanie rizík vyplývajúcich z nedodržania zákonov a iných predpisov vo zverených oblastiach, kontrola marketingových článkov, komunikácie s klientami, kontrola plnenia AML povinností, kontrola vybavovania sťažností a opatrení prijatých na ich riešenie, kontrola agentských sietí, kontrola záznamových povinností, kontrola plnenia MIFID II povinností a implementácie legislatívy spadajúcej do oblasti Compliance v spoločnosti)
• Reporting činností z oblasti Compliance
• Nastavovanie a realizácia Compliance opatrení, postupov a príprava súvisiacej dokumentácie v oblastiach ako MiFID II, outsourcing, konflikt záujmov, vyšetrovanie interných podvodov, boj proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu, IT a kyberbezpečnosť, ESG
• Školenia, vykonávanie odbornej poradenskej a konzultačnej činnosti rôznym útvarom spoločnosti
• Sledovanie vývoja všeobecne záväzných právnych predpisov a noviniek v oblasti Compliance
• Príprava podaní voči príslušným regulátorom
• Notifikácie a reporting voči NBS

• Multisport
• Zľavy na produkty Finaxu
• Vzdelávacie a rozvojové aktivity
• Celofiremné a tímové teambuildingy
• Kalčeto a šípky v office
• Sick days
• Možnosť pracovať formou home office
• Príspevok na investičný účet vo Finaxe pri udalosti okrúhlych narodenín
• Super priestory v Rosume s možnosťou parkovania

Kontaktovať budeme všetkých uchádzačov do 7 pracovných dní od reakcie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomický, právnicky

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Prax na pozícii/v oblasti

Compliance, Finančný trh

Počet rokov praxe

1

• Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v oblasti právo alebo ekonómia
• Plynulá znalosť anglického jazyka slovom aj písmom (úroveň C1)
• Analytické a logické myslenie
• Otvorenosť k rozvoju a vzdelávaniu v oblasti compliance a investovania

Sme obchodník s cennými papiermi licencovaný Národnou bankou Slovenska. Prinášame férovosť do sveta financií a vytvárame lepšiu budúcnosť pre finančne zabezpečený život bez stresu.

Misiou Finaxu je sprevádzať ľudí na ich finančnej ceste prostredníctvom férových, jednoduchých a inovatívnych riešení. Programom finančného vzdelávania sa snažíme zvyšovať finančnú gramotnosť občanov a rovnako ich inšpirovať v tom, ako správne investovať, ako zvýšiť príjmy z úspor, finančne plánovať či neplatiť dane tam, kde nemusia.

Ako prv‎ý sme priniesli tzv. robo-advisor platformu, (automatizované online finančné poradenstvo), nielen na Slovensko a Poľsko, ale aj na ďalšie trhy v strednej Európe a približujeme investovanie ľuďom.
Sme prvá finančná inštitúcia v EÚ, ktorá získala licenciu na poskytovania celoeurópskeho investičného produktu PEPP.

Aktuálne spravujeme majetok v hodnote takmer 600 mil. eur pre viac ako 60 000 klientov v piatich krajinách a plánujeme expanziu aj na ďalšie trhy.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Diana Kubrická
E-mail: poslať životopis
ID: 4777051  Dátum zverejnenia: 4.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac